Advertentie

Boek der spiegels

361
Rank 8802 Gelezen 395 Aan het lezen 11 Wil ik lezen 189 Favoriet 7 Recensies 21
Thrillers & Spanning Lijsten 4 Spots 7 Top25's 5   Topics 0

Als literair agent Peter Katz een onaf manuscript ontvangt met de titel Boek der spiegels, is hij direct geïntrigeerd. De auteur, Richard Flynn, schrijft zijn memoires over zijn tijd op de universiteit van Princeton aan het eind van de jaren tachtig. Hierin beschrijft hij zijn verstandhouding met de vooraanstaande hoofleraar Joseph Wieder.

Op een nacht werd Wieder op brute wijze vermoord in zijn huis. De zaak werd nooit opgelost. Peter Katz is vastbesloten tot op de bodem uit te zoeken wat er die nacht, vijfentwintig jaar daarvoor, is voorgevallen. Hij is ervan overtuigd dat het antwoord zal staan in het ontbrekende deel van Flynns verhaal. Maar waar is de rest van het manuscript?

Genre
Thrillers & Spanning
Vertaalde literaire roman, novelle
Oorspronkelijke titel
The Book of Mirrors
Vertaald door
Edzard Krol
Aantal pagina’s
320
Uitgeverij
Bruna Uitgevers B.V., A.W.
Laatste editie
17 januari 2017
ISBN
9789400507333 , 9789044975093 , 9789046170670 , 9789400509573
+



Boekinformatie wijzigen

Andere media

VN:
Humo:

Door lezers

Thriller Café / Boek der spiegels blog-tour (met winactie!)
18 januari 2017
Thriller Café / Thrillers januari 2017
07 januari 2017 5 reacties
  Meer artikelen van lezers

Topics


Start een topic voor discussies met andere lezers, vragen over boeken of het delen van leuke trivia over boeken of auteurs.

Start een nieuw topic

Recensies

Keuze van de redactie

Hoe werken herinneringen?

door: Anne Terwisscha

Literair agent Peter Katz ontvangt het eerste deel van een boek. Het fragment moet het begin zijn van een waargebeurd verhaal. In 1987 werd professor Joseph Wieder vermoord. Richard Flynn, de auteur van het fragment, en Laura Baines waren destijds studenten en huisgenoten. Ze kwamen vaak bij de...

veravb Hebban Recensent

Hier had ik meer van verwacht

door: veravb 2 likes ebook
literair agent Peter Katz ontvangt een manuscript dat niet af is. Hij is meteen geïnteresseerd in de rest van het verhaal en ook om de feiten die in het boek staan, te staven. Het gaat over bestaande personen en hij wil uiteraard na verschijning niet aangeklaagd worden. Het boek gaat over de...
Sigried Hebban Recensent

Boek der spiegels

door: Sigried 2 likes
Het boek der spiegels opent met een passage voor boekenliefhebbers: een literair agent krijgt een brief van een potentiële auteur, Richard Flynn, die een deel van zijn manuscript ter beoordeling opstuurt. Hoe deze scène verder uitgewerkt wordt is typerend voor Chirovici’s realistische...

Een sterke, originele en spannende roman

door: Mieke Schepens 3 likes
Literair agent Peter Katz ontvangt een gedeelte van een manuscript met als titel 'Boek der spiegels'. Door de ongebruikelijke begeleidende brief is hij meteen geïntrigeerd en begint met lezen. 'Maar de waarheid van het hele verhaal, dat mijn leven voorgoed veranderde, was nooit iemand te weten...

Snel vergeten

door: Henri 2 likes
Dit boek is behoorlijk gehypet en zoals dat meestal gaat, valt mij in ieder geval tegen. Het begint veelbelovend en de schrijver probeert het vooralsnog vast te houden met een opeenstapeling aan informatie. Maar, de voortdurende wisseling van personen en perspectieven wordt op een gegeven moment...

Boek der spiegels

2 likes
” Toen ik vertrok, dacht ik dat ik de afloop van dat oude verhaal nooit te weten zou komen. Los van wat Richard had willen onthullen, leek het alsof hij zijn geheim uiteindelijk met zich mee het graf in zou nemen.” Literair agent Peter Katz krijgt op een dag een mail van Richard Flynn. Deze...

Draaiende twist

door: deleestrein 2 likes
Dit boek werd wereldwijd een sensatie op verschillende boekenmarkten en uiteraard is het dan moeilijk om het te gaan lezen zonder hoge verwachtingen. Gelukkig kan ik het enthousiasme van de uitgeverijen delen. Het is een verrassend boek, met een indrukwekkend begin en constant draaiende twisten....

meer intrigerend dan spannend

door: Els B 1 like
Dit boek had mij aangetrokken door de positieve recensies die ik heren der tegen kwam. Maar ik had me het boek spannender voorgesteld dan het uiteindelijk bleek. Het is meer, zoals iemand hier ook al schreef, meer een whydunit dan een whodunnit. Nu kunnen whydunnit’s net zo boeiend zijn als...

Goed gehypte marketingtruc

door: Vrmm 1 reactie 1 like ebook
Het boek der spiegels van E.O. Chirovici staat hoog op de bestsellerlijsten. Het boek bestaat uit drie delen en draait erom wie professor Joseph Wieder vermoord heeft. De drie delen zijn door verschillende personen 'geschreven', en ook geplaatst in verschillend tijdsperspectief. Deel 1 is een...

Niet de topper die ik er van had verwacht

door: Cor Klok 1 like
Helaas niet de topper die ik ervan had verwacht. Het boek leest wel makkelijk, maar toch moet je er de aandacht wel bij houden. Zeker als je met de volgende persoonlijkheid begint te lezen. Elk deel loopt gezapig door, en in de laatste pagina's wordt het snel afgeraffeld. Al met al had ik er...

warrig

door: Frieke van der Meijden 1 like
Een voor mijn niet te volgen verhaal. Teveel namen, gebeurtenissen, en weinig snelheid door indirecte rede. Geprobeerd uit te lezen, maar dat is me niet gelukt.

Geen whodunit maar een whydunit

door: Erica Ganzevles 1 like
Uitgeverij Bruna heeft de wereldprimeur van dit boek voor wat betreft de vertaalrechten: nog voordat de Britse vertaling wordt uitgebracht, is het boek al op de Nederlandse markt verkrijgbaar. Literair agent Peter Katz ontvangt een gedeelte van een manuscript van ene Richard Flynn. Om de één of...

Mysterie of roman?

door: Nannie 1 like
Deze roman (thriller? mysterieuze roman? literaire thriller?) gaat over een cold case uit 1987. Literair agent Peter Katz ontvangt van Richard Flynn een deel van een manuscript, Boek der Spiegels. Hij bijt zich vast in dit gedeelte en denkt erover het totale manuscript uit te geven. Richard Flyn...

Een meer dan goed misdaadverhaal!

door: Karin Meinen 1 like
Met dank aan A.W. Bruna Uitgevers voor het recensie-exemplaar. Auteur: E.O. Chirovici Uitgever: A.W. Bruna Vertaler(s): Edzard Krol NUR: 302 Verschijningsvorm: Paperback/Ebook/Audiobook Verschijningsdatum: 17 januari 2017 Over de auteur: Eugen O. Chirovici (spreek uit: Kirovietsj) werd in...

Is wat je gelezen hebt allemaal wel waar?

door: Karin Teirlynck 1 like
'Boek der Spiegels' bestaat uit drie delen verteld vanuit drie verschillende personen. Deel één is geschreven vanuit Peter Katz, literair agent. In deel twee neemt journalist John Keller ons mee op zijn zoektocht en deel drie is vanuit oud-rechercheur Roy Freeman. Alledrie zijn ze vastbesloten...

Lees je in één keer uit.

door: Danielle Spoelstra 1 like
Soms heb je een boek in handen dat je in één dag wilt lezen. ‘Boek der Spiegels’ van E.O. Chirovici is zo’n boek. Deze whydunnit laat je niet meer los en houdt je als lezer behoorlijk voor de gek. Boek der Spiegels Literair agent Peter Katz ontvangt op een dag een manuscript met de titel...

Geslaagd boek

door: Ingridje 1 like
Boek der spiegels heeft buiten een aantrekkelijke cover ook een verhaal dat mag gelezen worden. Over een tijdspanne van 30 jaar krijgen we in drie grote delen te maken met een verdwenen manuscript, een moord, heel veel leugens en onwaarheden en heel wat verdachten. De vraag is niet alleen wie de...

Een mysterieuze thriller met een verslavende werking

door: Kimmiej89 1 like
In het boek volgen we in eerste instantie Peter Katz, een literair agent die belast wordt met het gedeeltelijke manuscript. Hij is zo gefascineerd door het manuscript dat hij vastbesloten is hem op te lossen. Volgens hem ligt het antwoord daar. We volgen hem in zijn zoektocht, gevolgd door de...

"Boek der spiegels" - E.O.Chirovici

door: Lonneke Gielis 1 like
Een literair agent ontvangt een manuscript, het zijn de memoires van een auteur over zijn schooltijd op een universiteit en dan vooral over zijn verstandhouding met een van zijn docenten. Deze is later in 1987 op brute wijze vermoord en het manuscript blijkt onaf. Waar is het ontbrekende deel en...

Ai

1 like
Slecht uitgewerkt. Toen ik op de achterflap van het leesexemplaar zag staan ‘Voor liefhebbers van Donna Tartt en Joël Dicker’ keek ik gelijk spottend naar de beperkte dikte van dit boekje. Driehonderd pagina’s is niet heel erg gering, maar Tartt en Dicker draaien daar hun hand niet voor om....

Boeiend

door: Judith
De tekst op de achterflap maakte me direct nieuwsgierig; een onvolledig manuscript en een onopgeloste moordzaak... gaat dat manuscript nog gevonden worden en hoe zit dat met die moord? 》》spoiler alert 《《 Het verhaal leest prettig en de stijl doet erg denken aan die van Joel Dicker (De...

Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook