Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Hebban Newsroom

02
oktober 2025
om 09:00

'De Perzen' is het Hebban boek van de Maand

De Perzen van Sanam Mahloudji, vertaald door Madelon Janse, is door de Hebban Crew gekozen tot Hebban Boek van de Maand #26. Een kleurrijke en zintuiglijke roman waarin vijf vrouwen hun eigen unieke perspectief op hun Iraanse familiegeschiedenis laten gelden. Oud versus nieuw en traditioneel versus westers zet generaties lang de verhoudingen op scherp.

De Perzen is de debuutroman van de in Iran geboren en in de Verenigde Staten opgegroeide Sanam Mahloudji. Haar ouders vluchtten uit Teheran tijdens de Iraanse revolutie en dat zorgt ervoor dat Mahloudji het verhaal een diep persoonlijk inzicht kan meegeven. We maken kennis met matriarch Elizabeth Valiat, haar twee dochters Seema en Shirin en kleindochters Bita (Seema's dochter) en Niaz (Shirins dochter).

'Wat ik krachtig vind is dat de vrouw op de cover elk van de vijf personages kan zijn. Wat dat betreft hebben ze als vrouwen uit dezelfde familie iets universeels: de revolutie heeft op hun allemaal, op een eigen manier, impact gehad en scheuren achtergelaten in hun levens. ' – Wouter

Doe mee aan onze Hebban Boek van de Maand 2025 Challenge in de Hebban App met challengecode EVQVA.

Naar het volledige artikel

Bron: Hebban.nl

Over de auteur

Hebban Crew

2711 volgers
0 boeken
0 favorieten
Hebban Crew


Reacties op: 'De Perzen' is het Hebban boek van de Maand

Gerelateerd

Over

Sanam Mahloudji

Sanam Mahloudji

Sanam Mahloudji groeide op in Los Angeles nadat haar ouders Teheran verlieten ti...