Paagman kiest 'Narcis' als beste boek van 2025
Heel januari konden klanten van Paagman online en in de fysieke boekhandels stemmen voor de elfde editie van de Paagman Kiest het Beste Boek van 2025-verkiezing. Dit leverde één overtuigende winnaar op: Narcis van Judith Fanto.
De 'Bijna winnaars' zijn Beladen huis van Christien Brinkgreve, Krekel van Annet Schaap en De Zwevende Wereld van Annejet van der Zijl. Via de stembussen in de winkels is er het vaakst op Narcis gestemd. In de Paagman-winkels in Leidschendam, Den Haag en Delft vonden klanten Krekel van Annet Schaap het beste boek. Ook werd in de stembussen veel gestemd op Dageraad boven de boete van Suzanne Collins.
Boeken die niet op de shortlist stonden, maar die wel veelvuldig werden genoemd door de stemmers, zijn Ademnood van Stana van Ginkel, Het kaartje van Bernard van Abelike Janssens en Wat we kunnen weten van Ian McEwan.
Ook op Hebban is Narcis een publiekslieveling. Het boek staat al weken hoog in de Hebban Rank en heeft een gemiddelde waardering van maar liefst 4.5 sterren. Inmiddels hebben 2030 mensen Narcis gelezen, 154 Hebban-leden lezen de roman nu en het boek staat op 1855 'wil ik lezen'-planken.
