Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Hebban Newsroom

18
november 2025
om 17:30

Tv-serie 'Oogappels' geëerd als Vriend van het Boek

De makers van de tv-serie Oogappels – Roos Ouwehand, Lex Passchier en Will Koopman – zijn geëerd als Vriend van het Boek. Zij ontvangen gezamenlijk deze eretitel en het bijbehorende Vriend van het Boek-speldje. Dit gebeurde tijdens de boekpresentatie van het gelijknamige boek bij Uitgeverij Pluim.

De CPNB prijst hiermee hun uitzonderlijke bijdrage aan het onder de aandacht brengen van boeken en leesplezier bij een breed publiek en hoopt dat de aanpak andere programmamakers inspireert om hetzelfde te doen: om het lezen van boeken te tonen als iets plezierigs, herkenbaars en alledaags.

‘Wat Oogappels zo bijzonder maakt, is dat boeken er niet als boodschap in zijn gestopt, maar als vanzelfsprekend onderdeel van het leven worden getoond. Dat is precies waar we bij de CPNB voor staan: lezen hoort bij wie we zijn, bij elke generatie, in elke fase van het leven. We weten: zien lezen, doet lezen. Het programma heeft op deze manier actief bijgedragen aan de leescultuur in ons land. Daarvoor zijn we de makers zeer erkentelijk!’ - Eveline Aendekerk, directeur CPNB


Bron: Stichting CPNB

Over de auteur

Hebban Crew

2727 volgers
0 boeken
0 favorieten
Hebban Crew


Reacties op: Tv-serie 'Oogappels' geëerd als Vriend van het Boek

Gerelateerd