Meer dan 7,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Je ruikt de zee!

Anja Kaashoek 13 februari 2026
Vanaf het begin zat ik meteen ín het verhaal. Heel beeldend geschreven over een dorpsgemeenschap op een eiland aan het begin van de 20e eeuw. Dat laatste vergat ik weleens, daar ligt geen nadruk op. Het leest lekker weg, heeft korte hoofdstukken en verschillende tijdlijnen worden verweven. In de kop van ieder hoofdstuk wordt aangeven waar het verhaal verder gaat door ‘toen’ en ‘nu’. Zo onwikkelt het verhaal zich en wordt langzaamaan alles duidelijk.
Ik zie het dorp, het strand, de zee en de mensen voor me. Het zijn bekenden van me geworden en bijna verwacht ik ze morgen bij mijn dagelijks ommetje en boodschap, tegen te komen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Anja Kaashoek

Gesponsord

Hoe ver ga jij voor het huis van je dromen? Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.