Lezersrecensie

Waar dictators toe in staat zijn


Anneke Visser Anneke Visser
18 mrt 2022

Bij het zien van de schitterende cover van Gruwelijke dictators van Robert Jan Blom krijg je het gevoel dat je een boek gaat lezen waarin veel bloed voor komt en dat is ook zo, want de genoemde personen in het boek hebben veel, heel veel, bloed aan hun handen gekleefd. Ook na hun overlijdens is dat niet schoon te poetsen. De titel en subtitel spreken voor zichzelf, je weet meteen waar het boek over gaat.
Gruwelijke dictators van Robert Jan Blom gaat over, zoals de titel en subtitel al aangeven, de dictators die de wereld heeft gekend, zoals Kim Jong Un (leeft nog) en Augusto Pinochet. Dictators zijn en waren meestal mannen, maar er waren ook vrouwen, niet zoveel, die niet voor mannen onderdeden en misschien wel nog erger waren dan mannen, zoals Erszébet Báthory. Uiteraard ontbreekt een van de meest bekende gruwelijke dictator uit de geschiedenis, Adolf Hitler, niet in dit boek. Alleen, zoals veel anderen, heeft hij geen eigen hoofdstuk gekregen van de auteur. In het boek kan je lezen waarom hij daar niet voor gekozen heeft. Na het lezen van zijn reden, kun je hem alleen maar gelijk geven.
Je leest in Gruwelijke dictators van Robert Jan Blom wie de dictators waren, hoe ze als mens waren, hoe ze aan de macht kwamen, wat voor misdaden ze op hun geweten hebben, hoe de mensen op ze reageerden na hun dood en een korte geschiedenis van het land waarover ze regeerden.

Lees verder op https://www.boekenblog-van-ann.nl/blog/2774354_gruwelijke-dictators-robert-jan-blom .

Reacties

Meer recensies van Anneke Visser

Boeken van dezelfde auteur