Lezersrecensie
Best Hex Ever - mijn kennismaking met fantasy
Het zevende boek dat we hebben gelezen voor de World of Romance Boekenlounge, met dank aan Harper Collins en World of Romance, is Best Hex Ever van Nadia El-Fassi. Het uitpakken van dit boek vond ik echt een feestje want wat heeft de Nederlandse editie een prachtige cover; de kleuren, de bloemen, de sfeer die het neerzet dmv kleine illustraties, ik was meteen verkocht!
Ik heb dan ook meteen de flaptekst gelezen en toen sloeg voor mij de twijfel helaas toch een beetje toe. Want waar ik dacht een feelgood of romance in mijn handen te hebben, bleek het ook deels fantasy te zijn. Hoofdpersoon Dina, de eigenaresse van het Serendipity Café is namelijk een heks en daarvan zijn alleen haar familie en beste vriendinnen op de hoogte. Daarnaast heeft ze te kampen met een vloek waardoor haar dates gegarandeerd iets vreselijks overkomt zodra er gevoelens in het spel komen.
Om eerlijk te zijn vond ik dit een lastig boek om te beoordelen. Ik denk dat het voor mij een DNF zou zijn geweest wanneer ik het niet had gekregen. En nu achteraf gezien had ik dat enorm zonde gevonden want ik heb ook echt kunnen genieten van het boek. Ik ben eigenlijk heen en weer geslingerd tussen lezen met een zucht en lezen met een lach. De kennismaking met Dina en haar magie vond ik ‘veel’. In de eerste hoofdstukken wordt bijvoorbeeld verteld welke magie Dina op haar werkplek gebruikt, in welke recepten en welke effecten dat op haar klanten kan hebben en dan verwacht je dat dit te maken heeft met de plot maar hier is later nooit meer op teruggekomen. Ik kreeg zelf een beetje het gevoel dat Nadia El-Fassi het begin van haar boek heeft aangegrepen om te proberen zoveel mogelijk taboes te doorbreken. Non-binair, homo- en biseksueel, O Godin, menstruatie, naaktheid, is allemaal aan bod gekomen en in mijn ogen niet altijd per sé nodig/passend geweest gezien de context. Dusdanig dat ik me afvroeg, nou welk onderwerp zou ze als volgende aan gaan snijden?
Het was dus niet zozeer de magie waar ik over viel. Die zorgde namelijk ook voor hele leuke, lieve en grappige scènes. Zo kon ik de Twilight referentie en een jeukspreuk enorm waarderen. Deze stukken in het boek lazen ook enorm vlot, de schrijfstijl van Nadia El-Fassi is me goed bevallen. Dina is natuurlijk niet alleen heks maar ook gewoon een vrouw, dochter, vriendin met haar eigen onzekerheden en emoties en dit werd mooi beschreven. Ook vond ik het erg fijn dat er soms vanuit het perspectief van Scott werd geschreven, daardoor leer je een personage toch beter kennen en zijn keuzes beter te begrijpen. De instalove tussen Dina en Scott was voor mij iets te insta maar dat is persoonlijk. Net als de spicy scènes ;) Voor sommige medeBoekenloungers had dat wel wat minder gemogen maar ik vond ze goed geschreven en inderdaad echt spicy!
Al met al geef ik Best Hex Ever 3,5 ster die ik naar boven af rond vanwege de luchtige en vlotte schrijfstijl. Mocht je van spicy romantasy houden dan is dit wellicht een boek voor jou!