Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Italiaanse familiegeschiedenis

Bianca1990 16 september 2025
Een boek dat we mogen bespreken met de Harper collins leesclub. De cover spreekt mij niet zo hard aan. Als ik de cover zag verwachtte ik een vluchtelingen verhaal. Toen ik de achterflap las dacht ik we gaan weer continue tussen het heden en verleden geslingerd worden. Maar over het heden ontdekken we niet zoveel. Enkel Carlotta die op zoek is naar haar familie-verhaal. Ze heeft zich nooit echt geliefd gevoeld. En voelt dat er ook meer achter haar verhaal zit.
In het verleden ontdekken we het verhaal rond haar geboorte. Hoe er werd geleefd tussen arm en rijkere klassen. Hoe de maffia toen nog volop leefde.
Op het laatst wordt alles ontdekt en tegelijk ook afgesloten.

Het was zeer moeilijk om in het verhaal te komen. Ook al had je achteraan in het boek een lijst met vertalingen uit het Italiaans. Ik vond het nog steeds moeilijk om het Italiaans + de taal uit die tijd (1926 - 1960) te begrijpen. En vond het maar eens interessant eenmaal Carlotta 1 geheim al ontdekte en daarmee haar oom al begon te confronteren.
Als je je door de taal heen kun wurmen. Is het op zich al een redelijk voorspelbaar boek. Maar voor degenen die zo'n verhalen graag lezen misschien wel interessant om te lezen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Bianca1990

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.