Lezersrecensie
The Bookbabe
"Misschien is het verstandig om kleine meningsverschillen niet onder een vergrootglas te leggen, alleen omdat we er tijd voor hebben." ~ p32.
Wat een einde! En wat heb ik genoten wat deze trilogie. Fenomenaal gewoon!!!
"De enige vorm van verzet die ze bieden is puur instinctief, een fysieke reactie, en zodra ze echt beseffen wat er gaat gebeuren, verwelkomen ze me als een verlosser." ~ p215.
De spiegelkoning is het derde en laatste deel uit de Project X trilogie. Maren Franka bevind zich in een vreemde stad, tussen onbekende gezichten. Haar leven was eenvoudiger voordat ze zich liet meeslepen door Misha en Lennart Larsen. Misha vraagt nog een laatste, onmogelijke opdracht. Zou ze daarna kunnen ontsnappen aan haar glazen kooi? Het wordt een race tegen de klok, met moeilijke keuzes die fataal kunnen zijn. Ondertussen zint Donald Skinner op wraak, en hij laat zich niet tegenhouden door de muren van de gevangenis.
Dat je wat langer hebt moeten wachten op dit derde en laatste deel vergeef je Bronja Hoffschlag vanaf de eerste letter. Wat is het fijn om weer in de wereld van Misha en Maren te stappen na al die jaren en eindelijk de slot conclusie te lezen. Alles valt op zijn plaats, als één grote puzzel. En wat voor een puzzel! Als een meesterbrein ontvouwt het verhaal zich, wederom is er echt aan elk detail gedacht. De personages zijn zo levens echt, dat ik het als een film voor me kan zien. Elke gedachte snap en elke stap beleef. Dit verhaal voelt zo groots, dat je bijna niet kan geloven dat het van Nederlandse bodem komt, en niet ook al verfilmd is. Of beter nog: maar er een serie van! Heeft iemand de contact gegevens van Netflix? Want geloof me, Prison Break en Blacklist doen hier niet aan onder.
"Als de tijd ervoor altijd stilstaat, doet het er eigenlijk niet meer toe. Niets doet er daartoe, alleen het Nu." ~ p313.
Ergens ben ik verdrietig dat het voorbij is, dat ik het verhaal nu moet loslaten. Maar die laatste woorden zullen nog wel een tijdje blijven rond spoken. Bronja blijft op het voetstuk staan, dat ik eigenhandig voor haar gebouwd heb. Absoluut een van de beste psychologische thrillers, die het verdiend om bij iedereen in de kast te staan!