Meer dan 7,1 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een ware beproeving

Dheijnsdijk 18 januari 2026
Waar dit boek een prachtig verhaal vertelt, vond ik het niet om door te komen. Misschien ben ik niet literair genoeg; misschien pronkt de auteur in zo'n mate met zijn uitvoerige vocabulaire dat het naar elitaire hooghartigheid neigt. Hoe dan ook, na de zóveelste overdadige beschrijving betrapte ik mijzelf erop dat ik hele passages begon te scannen in plaats van ze te lezen. Hoeveel woorden kun je toekennen aan een eenvoudige handeling? Deze auteur kan het weten.

Kortom; ik vond het niet te doen.
Ik las het uit, in eerste plaats uit respect voor het historische component (al blijkt dit bij nader inzien gevoelig te liggen, zie oudere recensie). Ten tweede omdat ik het verplicht was aan mijn boekenclub. Maar daar is dan ook alles mee gezegd.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Dheijnsdijk