Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Meeslepende historische roman

Edel 30 juni 2024
Titel: De vrouwen van het Grand Hôtel, deel 1 van De parels van Stockholm
Auteur: Ruth Kvarnström-Jones
Uitgeverij: Luitingh Sijthoff
Genre: Historische roman, literaire fictie

Korte inhoud:
Een meeslepende historische roman voor liefhebbers van Corina Bomann en Dowtown Abbey.

1902 De achttienjarige Ottilia Ekman arriveert in de grote stad om te beginnen als hoofdroomservice in het fameuze Grand Hôtel. Ze laat met pijn in haar hart haar familie achter in een arm provinciestadje, maar kijkt uit naar de start van haar nieuwe leven. Maar achter de façade van rijkdom en luxe schuilt een harde werkelijkheid: het hotel dreigt failliet te gaan en er is snel een directeur nodig die voor nieuw elan kan zorgen, en voor inkomsten. Het bestuur neemt een uniek besluit: de nieuwe directeur wordt een vrouw, Wilhelmina Skogh. Ottilia is onder de indruk van Wilhelmina. Een vrouw aan het hoofd van zo’n instituut baart opzien, en creëert tegenstanders. Het hotel is een wereld vol tegenstellingen waarin Ottilia zich staande moet houden.

Mijn mening: 5 sterren
Deze roman bekoort je van de eerste tot de laatste letter is en is naar mijn mening een must-read! Ik kende deze schrijfster nog niet en was heel benieuwd toen ik de kans kreeg om deze te leren kennen via Luitingh Sijthoff. De schrijfstijl van dit pareltje is heel vlot en de hoofdstukken zijn relatief kort. Je kan hierdoor het boek makkelijk wegleggen en wanneer je verder wil lezen, meteen terug oppikken waar je gebleven bent. Het is alleen heel moeilijk om het boek weg te leggen.
Ook de cover van het boek is echt prachtig! Het neemt je meteen mee in de sfeer van het verhaal.

Je waant je mee in het hotel en al meteen vanaf het begin kruipen de personages onder je huid. Voor elk personage is er in dit verhaal een deel verhaallijn die moeiteloos door elkaar lopen tot één geheel. Het is een ontroerend verhaal die me ook vaak aan het lachen heeft gebracht. Zeer sterke individuele vrouwen die bouwen aan een toekomst voor het hotel maar ook aan hun eigen toekomst en die van andere vrouwen. Ze leren opkomen voor zichzelf en strijden voor de gelijkheid tussen man en vrouw. Leiderschap en vriendschap staan voorop maar ook een vleugje liefde en soms een afscheid. In dit boek staan vrouwen op de voorgrond zonder afbreuk te doen over mannen in het algemeen.

Tot slot wil ik de uitgever nogmaals bedanken voor de kans dit prachtige boek te mogen recenseren en ik kan niet wachten tot de tweede parel van deze reeks verschijnt!

Om helemaal af te sluiten enkele citaten uit het boek!

“Er is niets ergers dan een vrouw die weet dat ze gelijk heeft.”

“Tegenslagen zijn er om te overwinnen en een vrouw die weet wat ze wil, kan alles aan.”

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Edel

Gesponsord

In Omerta duikt de Oostendse priester Gilles Perrier in het 'verdwenen' dossier over de Brugse priester Lodewijk Van Haeke en ontdekt dat hij veel meer was dan een guitige kapelaan.

De Franse antropologe Valerie Moret vertrekt naar Benin om zich te verdiepen in de voodoocultuur en raakt in de ban van een professor. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.