Lezersrecensie

Geen doorsnee thriller


emmaleest emmaleest
31 mrt 2021

Met ‘Oude wonden’ heeft Yves Peirsman geen doorsnee thriller geschreven. Het boek houdt het midden tussen het thrillergenre en de meer klassieke roman, en net daarom heb ik er zo van genoten. ‘Oude wonden’ gaat over Adam, een escort in Brussel en dus geen alledaags hoofdpersonage. Aan het begin van het boek komt Adams moeder om bij een verkeersongeval, en ontdekt hij dat ze hem niet de hele waarheid heeft verteld over zijn afkomst. In dezelfde periode begint een van Adams klanten zich verdacht te gedragen, en Adam begint te vermoeden dat hij een misdaad plant.

‘Oude wonden’ moet het niet hebben van gruwel or horror, maar zit toch vol spanning. Die wordt doorheen het boek zorgvuldig opgebouwd. Telkens wordt de lezer met nieuwe vragen geconfronteerd: wat voert Adams nieuwe klant in zijn schild? Wie is Adams vader? Het zorgt ervoor dat je steeds verder wilt lezen om te weten te komen hoe het hele mysterie in elkaar zit.

Tegelijkertijd heeft Peirsman veel aandacht besteed aan de uitwerking van zijn personages. Adam heeft geen gemakkelijke jeugd gehad, en worstelt nog met een aantal gebeurtenissen uit zijn verleden. De zoektocht naar zijn vader, maar ook de verdachte gedragingen van zijn nieuwe klant, confronteren hem opnieuw met die herinneringen. Het maakt van Adam een onvergetelijk hoofdpersonage.

Die combinatie van spanning en psychologie maken van ‘Oude wonden’ een meer dan geslaagde misdaadroman. De wervelwind van gebeurtenissen sleept je mee en leidt naar een knappe climax. Mogelijk zal niet iedereen fan zijn van het einde, maar ik vond het juist een meerwaarde voor het verhaal: ook nadat je het hebt weggelegd, blijft het boek zo nog doormalen in je hoofd.

Reacties

Meer recensies van emmaleest

Boeken van dezelfde auteur