Lezersrecensie
Mooie combinatie non-fictie en fictie!
Ik heb dit boek gelezen in het kader van de Hebban Challenge 2021: lees een oud boek. Ik kende de auteur niet maar wel het schilderij en de schilder natuurlijk.
Normaal lees ik niet vlug boeken uit een heel ver verleden, maar het is toch wel meegevallen. Van bij het begin vond ik het een interessant verhaal, leerrijk en een geslaagde combinatie tussen historiek en fictie. Bij dergelijke boeken heb ik de gewoonte om tijdens het lezen wat opzoekingswerk te doen, wat nog meer dieptegang geeft aan het verhaal.
Hoe verder je in het verhaal komt, hoe beter je de hoofdpersoon Griet leert kennen. Ik heb ook veel geleerd
over de schilderstechnieken uit die tijd. Het hoofdstuk over de parel leest als een trein en het einde is zelfs heel ontroerend.
Een aanrader!