Lezersrecensie
Joy
Een echtpaar reist af naar Italië. Susan en Frank hebben elkaar leren kennen tijdens een passessie voor een kostuum en er was direct een klik. Al snel blijken ze voor elkaar bestemd. Tijdens hun vakantie ontstaan er onenigheden, Susan denkt veel na over haar therapeutische zielenreis die ze heeft gehad maar voelt weinig belangstelling van Frank waar ze haar ervaringen graag mee wil delen. Frank lijkt het zweverig te vinden maar heeft haar beloofd om t.z.t. ook zo'n zielenreis te doen. Helaas voor Susan is dat er nog niet van gekomen. Hij staat er niet echt achter zo lijkt het. Als architect zoekt hij liever naar wetenschappelijke onderbouwingen.
Tijdens hun vakantie maakt hij foto's van Susan. Hij twijfelt niet over de liefde voor haar, maar is bang haar kwijt te raken. Tijdens een naakte fotosessie worden ze in een grot overlopen door een groep mensen die niet erg vriendelijk realgeren. Het geeft een ongemakkelijke situatie. Toch nodigt de leider Alessandro hun uit om tijdens hun vakantie hem en zijn vrouw Angelina een bezoekje te brengen, waar ze op ingaan. Samen beleven ze een bijzondere kennismaking. Net als de therapeut van Susan is Angelina ook een therapeut en heeft veel kennis van reïncarnatie.
Het verhaal krijgt een prachtig wending waarbij gevoelens en geloof elkaar raken. Frank zijn inzichten beleeft hij zeer intensief.
Een prachtig verhaal dat heel aanschouwelijk is beschreven. Je hebt het gevoel dat je erbij bent, waardoor je meegezogen wordt in het verhaal. Met name het tweede gedeelte van het verhaal vond ik pakkend en realistisch. De overgangen zijn soms een beetje staccato maar niet storend.
Jules, bedankt voor je prachtige boek en kan het een ieder zeker aanraden. Jules heeft een mooi stijl van schrijven waarbij hij oog heeft voor detail. Ik geef het boek 4 sterren. Knap gedaan. Ik verheug mij op je vervolgboek.