Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Geweldig boek, verplichte kost voor iedere politicus

Sander 05 april 2023 Auteur
Al een tijdje denk ik na over het begrip vrije wil en de consequenties van dit begrip op de maatschappij. Jurriën Hamer zet in dit boek alles op een rij. Alle haken en ogen rondom de vrije wil worden uitgelegd. Niet alle ‘oplossingen’ zijn even elegant, maar de uitwerkingen zijn goed toepasbaar op de inrichting van de maatschappij. En daar zit ook de kracht van dit boek. Het geeft een prachtig beeld hoe we beter met elkaar om kunnen gaan. Schuld en verdienste worden ingeruild voor begrip en medemenselijkheid. Jurriën vergelijkt dat met een familie en geeft al toe dat het klef kan overkomen. Maar het is een prima beeld dat hij schetst.
Dit boek was niet voor niets winnaar van de Socratesprijs. Iedere politicus of andere persoon die invloed heeft op de maatschappij (en dat zijn we eigenlijk allemaal) zou dit moeten lezen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Sander

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.