Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

mooi artwork, maar minder qua verhaal

superhero1984 23 juli 2025
‘Survivalhandboek voor de spaarzame tovenaar - Hoe middeleeuws Engeland te overleven’ – Brandon Sanderson

Een jongeman ontwaakt zonder geheugen en zonder idee hoe hij daar belandde in een veld dat lijkt op middeleeuws Engeland. Hij gaat op zoek naar wie hij was en is aan de hand van een boek dat lijkt te zijn meegereisd, met name Survivalhandboek voor de spaarzame tovenaar. Dit loopt echter niet van een leien dakje, gezien deze gids tijdens het transporteren ontplofte en er slechts fragmenten van bladzijden zijn overgebleven. Daarbovenop wordt hij achtervolgd door mensen uit zijn eigen tijd, en moet hij noodgedwongen allianties aangaan met bondgenoten uit de lokale bevolking waarin hij is terechtgekomen.

Omwille van de absurde titel had ik een enigszins humoristisch boek verwacht. Helaas bleef voor mij de humor uit. Er passeren heel wat personages de revue, maar die worden niet zo goed uitgewerkt, waardoor het eerder een opsomming van namen lijkt. Hierdoor was je me kwijt en vond ik moeilijk de rode draad doorheen het verhaal. Enkel het hoofdpersonage is goed uitgewerkt en je komt steeds wat meer te weten over zijn leven.

Wat ik wel leuk vind zijn de zogenaamde uittreksels die je geregeld tussendoor kan lezen. Dit zijn dan bijvoorbeeld beschrijvingen van reizen waar een tovenaar uit kan kiezen. Zo kan je kiezen naar welke tijd je wil terugreizen, of welk spelonderdeel je tijdens zo een reis wil beleven. Deze worden aangeprezen als ware ervaringen.

Ik had wat meer fantasy verwacht en op een bepaalde manier is het dat ook, maar anderzijds is er amper sprake van een uitgewerkte wereld met bijhorende bewoners. Dit zorgt er voor mij voor dat ik het toch niet helemaal onder dit genre kan duiden. Het is eerder een opstap naar het fantasy genre, hetzij heel summier. Je vindt er ook science fiction elementen in terug, zo wordt er geregeld gesproken over nanobots en andere technologische zaken.

Het boek is origineel, omdat het gaat over een tijdreis die gemaakt wordt aan de hand van een gefragmenteerde survivalgids. De setting middeleeuwen spreekt me enorm aan, maar jammer genoeg wordt dit niet verder uitgewerkt.

Wat voor mij het boek doet scoren is het artwork. Hier heeft Steve Argyle heel mooi werk geleverd. Als je weet dat hij ook heel wat illustraties heeft verzorgd van de populaire cardgame Magic the gathering en Dungeons & Dragons (dat ik zelf speel en waar ik grote fan van ben!) dan kan het ook niet anders dan dat hier een pareltje zou ontstaan.

Van mij krijgt Survivalhandboek voor de spaarzame tovenaar - hoe middeleeuws Engeland te overleven amper 2 sterren voor het verhaal, maar een welverdiende 4 sterren voor het artwork.

Melanie

Boekencast

Genre: Science Fiction en Fantasy

Uitgever: Iceberg Books

ISBN: 9789083438245

Uitvoering: Hardcover

Aantal pagina's: 421

Uitgave: 5 november 2024

Dit recensie-exemplaar heb ik ontvangen van Iceberg Books (https://www.iceberg-books.nl/) in ruil voor deze eerlijke recensie.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van superhero1984

Gesponsord

Asfalt is een verhaal over twee reizen die naar één bestemming leiden. Overgeleverd aan de gratie van de onbekenden die hen een lift geven, maken vier jongeren een tocht die hun leven voorgoed zal veranderen.