Blogpost:
Albert Wieringa
Het nieuwe boeken ruilen?

In steeds meer buurten duiken ze op. Openbare boekenkastjes met als motto ‘Geef een boek, neem een boek’. Ze hebben namen als Boekspot, Little Free Library, Kinderzwerfboek-station of Minibieb. Maar het principe is overal hetzelfde. En ze worden steeds populairder.
Logisch. Onze boekenkasten staan namelijk vol met boeken die we niet meer lezen. Vol met boeken waar we anderen nog mee blij kunnen maken. En als we er een mooi boek voor terug kunnen krijgen is het helemaal mooi meegenomen. Ruilen is niet altijd huilen ;)
In Nederland worden elk jaar meer nieuwe boeken gekocht dan de bibliotheek in zijn hele collectie heeft. En ze staan vaak stil in een boekenkast. Er is veel ‘overcapaciteit’.
En dat geldt niet alleen voor boeken. Denk bijvoorbeeld aan slaapkamers, spullen en auto’s. Daar zijn allemaal handige websites/apps voor bedacht zoals Airbnb, Peerby en Snappcar.
Ik vroeg me af of er al zoiets voor boeken bestond. Een digitaal equivalent voor boekenruilkastjes.
Stel dat je gemakkelijk kunt zien welke boeken mensen in de buurt willen ruilen. En dat je per boek kunt aangeven of je het wel of niet wilt hebben. Dat moet toch al iemand gemaakt hebben?
Ik kon niets vinden. Alleen een paar boeken-leen-apps. Daarom besloot ik zelf maar aan de slag te gaan.
Ik heb een prototype uitgewerkt om te testen of andere mensen dit ook een leuk idee vinden. Het is een mobiele website waarop je boeken kunt ruilen in de stijl van Tinder. Je kiest welke boeken je wel/niet wilt hebben. En anderen doen dat ook bij jouw boeken. Als je een boek van elkaar leuk vindt is er een match en kun je met elkaar chatten om een tijd en plaats af te spreken om het boek te ruilen. Ik heb het de cryptische naam ‘Boekruil’ gegeven.
Ik heb ook een kort uitlegfilmpje gemaakt:
https://www.youtube.com/watch?v=V-b9qxlpy8g (Embedden krijg ik niet voor elkaar)
Het prototype is openbaar. Iedereen met een Nederlandse postcode kan zich erop aanmelden. Ik heb dit prototype gemaakt, omdat ik graag wil weten of mensen via het internet boeken willen ruilen. Het is een experiment om te kijken of mijn aannames kloppen. En of er animo voor is.
Ik denk dat Hebban een mooie plek is om mijn zoektocht/avontuur te delen, dus vandaar de blog ;) . Afhankelijk van jullie reacties zal ik hier verder bloggen.
Meedoen kan via https://boekruil.nl !
Ik hoor graag wat je er van vindt in de reacties!