Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

De lange weg naar huis

Patrik Svensson groeide op in het zuiden van Zweden, niet ver van de zogenoemde palingkust. Al op jonge leeftijd leerde zijn vader de kleine Patrik op paling vissen. Uren en dagen brachten vader en zoon in stilzwijgen samen door, vissend op deze mysterieuze vis. Al sinds Aristoteles wordt het ‘palingvraagstuk’, zoals het in de natuurwetenschap wordt genoemd, beschouwd als een onoplosbaar probleem. Geen mens heeft ooit twee palingen zien paren, niemand kan de vraag beantwoorden waarom elke paling in de Sargassozee wordt geboren en sterft. Wat zegt de eindeloze reis van de paling over de zoektocht van de mens naar zijn oorsprong? Wat kun je eigenlijk over een paling – of over een mens – te weten komen? Svensson buigt zich in dit boek over de raadselachtige vis en keert daarvoor terug naar het huis van zijn jeugd. Maar bovenal schrijft hij over een zoon en zijn vader, en hun gedeelde liefde voor een vis.

Toon details

Recensies (4)

Meer recensies

Schrijf een recensie

Is De lange weg naar huis het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Gesponsord

In 1938 vluchten de Freuds van Wenen naar Londen, waar Anna Freud weeshuizen opricht en op zoek gaat naar erkenning en hechte vriendschappen.

De jonge, verloren Ambre komt na een mislukte zelfmoordpoging in een hotel in de bergen terecht, waar ze zichzelf en het leven opnieuw leert te ontdekken.

Reageren op De lange weg naar huis

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.