Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

De rozen van Hofwijk

De Friese Doede, de tweelingbroer van Tjeerd Huizinga, heeft in de Tweede Wereldoorlog gevangen gezeten in een Duits kamp.

Na de bevrijding laten de verschrikkingen die hij daar heeft gezien, hem niet los. Het is moeilijk voor hem om rust te vinden en hij kan niet lang op één plek blijven.

Hij zwerft daarom langs kennissen. Op het Brabantse Hofwijck, een landhuis waarin hij in de oorlog ook ondergedoken heeft gezeten, houdt hij het langer uit en gaat er wonen in een keet op het landgoed.

Hofwijck is het huis van de familie Van Heyningen. Vader 'Heyn', een klokkenmaker, leidt er zijn dochter Annemieke (Anne-Marie) op tot klokkenmaakster. Zij probeert Doede te helpen de verschrikkingen te vergeten.

Langzamerhand leert Doede omgaan met zijn herinneringen en durft hij zijn leven met dat van Annemieke te verbinden.
Toon details

Schrijf een recensie

Is De rozen van Hofwijk het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Reageren op De rozen van Hofwijk

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.