Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

De tweede Amerikaanse eeuw

De tweede Amerikaanse eeuw verschijnt op een moment dat de liefde voor Amerika moeilijk zo onbevangen beleefd kan worden als toen Jan Donkers dertig jaar geleden zijn eerste reportages over de Verenigde Staten schreef. Naast verhalen over de Amerikaanse verslavingen aan benzine en vet eten, over de teloorgang van de media, over het religieus fundamentalisme en het radicale presidentschap van George W. Bush, bevat deze bundel ook uitgebreide stukken over literatuur, muziek en andere zaken die het land nog steeds zo dierbaar maken. Daarnaast hield Donkers een persoonlijk weekboek bij, geschreven tijdens zijn verblijf als gastdocent aan de University of Texas in Austin in de lente van 2003 - voor, tijdens en na de Amerikaanse inval in Irak.
In De tweede Amerikaanse eeuw doet Jan Donkers verslag van een meer dan een kwarteeuw durende liefdesverhouding en geeft als geen ander een genuanceerd portret van een land dat zowel liefde, woede als afgunst opwekt.
Toon details

Schrijf een recensie

Is De tweede Amerikaanse eeuw het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Reageren op De tweede Amerikaanse eeuw

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.