Het gesticht

enkele reis of retour

Hebban Rank 5836 Non-Fictie

Het gesticht
Enkele reis of retour
Joost Vijselaar

Waar gaat het over in de geschiedschrijving van de Nederlandse psychiatrie? In de historische literatuur is weinig terug te vinden van de ervaringen van patiënten en de alledaagse werkelijkheid van de krankzinnigenzorg.

Aan de hand van patiëntendossiers analyseert Vijselaar de sociale mechanismen rond het gesticht tussen 1890 en 1950: de opname, het verblijf en ontslag. Tussen inrichting en samenleving blijkt een onverwachts grote dynamiek te bestaan. Dit boek is bedoeld voor psychiaters, psychologen en historici.

Over de auteur
Joost Vijselaar is bijzonder hoogleraar Geschiedenis van de Psychiatrie aan de Universiteit Utrecht. Eerder verschenen van hem onder meer Terug naar Endegeest. Patiënten en hun behandeling in het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest te Oegstgeest 1897-1997 (1998), De magnetische geest. Het dierlijk magnetisme 1770-1830 (2001) en de inaugurele rede Psyche en elektriciteit (Utrecht, Faculteit Geesteswetenschappen, 2007).

Uitgeverij
Koninklijke Boom Uitgevers
Imprint
Boom
Uitgegeven als
Paperback
Eerste editie
29-05-2010
Laatste editie
01-08-2010
ISBN
9789085069669
Aantal pagina's
381
Taal
Nederlands
Hoogste positie Hebban Rank 5836

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht