Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Koffer

9789080154469


De koffer


Geëmigreerde Rus vindt na vier jaar New York zijn vergeten koffer met sovjetspullen terug: een nepkonijnenbonten muts, een fluwelen colbertje, drie paar Finse nylons, een soldatenriem enzovoorts. De lorren geven aanleiding tot tragikomische verhalen uit de Sovjettijd.


Sergej Dovlatov (1941 - 1990) begon zijn schrijversloopbaan in de jaren zestig. In 1978 emigreerde hij naar New York. Jozef Brodski was een liefhebber van zijn werk. De koffer is Dovlatovs eerste boek in Nederlandse vertaling.


'The finest Soviet satirist to appear in Englisch since Vladimir Vojnovitsj.


Gregory Feeley, The Washington Post Book World


'Hoewel Dovlatovs boeken nooit dikker dan 150 pagina s zijn, weet hij in die luttele pagina s een bouwwerk op te trekken dat completer is dan boeken die tien maal zo dik zijn.


Arie van der Ent, de Volkskrant


Toon details

Schrijf een recensie

Is Koffer het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Reageren op Koffer

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.