Mary Shelley en haar Frankenstein

geschiedenis van een roman

Non-Fictie

In de wereldwijd rampzalige zomer van 1816 ontmoeten twee jonge Engelse dichters elkaar aan het schilderachtige Meer van Genève. Het zijn de beroemde en tegelijkertijd beruchte Byron en de rebelse dichter Percy Shelley. Beiden waren Engeland ontvlucht vanwege schulden en schandalen. Shelley in het gezelschap van zijn minnares, de piepjonge Mary. Zij is de dochter van Mary Wollstonecraft, feministe en schrijver, en de omstreden filosoof William Godwin.
Het is in die zomer aan het Meer van Genève dat Mary het idee krijgt voor haar roman die in 1818 uitkomt: 'Frankenstein'. Het ‘Monster’ is daarin een beklagenswaardig wezen dat enkel door de hardvochtigheid van de mensen tot zijn gruweldaden komt.

'Mary Shelley en haar Frankenstein' vertelt de ontstaansgeschiedenis van Mary Shelleys beroemde roman. Daarnaast laat het zien hoe Victor Frankenstein en het Monster dat hij schiep door filmmakers, schrijvers en striptekenaars getransformeerd zijn tot archetypen. Deze archetypen hebben nog maar heel weinig te maken met de personages die Mary Shelley creëerde. Bovendien is in de toneelbewerkingen, de films en de strips een belangrijke boodschap van Shelleys Frankenstein verdwenen.

Uitgeverij
Brave New Books
Imprint
Brave New Books
Uitgegeven als
Paperback
Eerste editie
06-03-2024
Laatste editie
06-03-2024
ISBN
9789465012315
Aantal pagina's
76
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht