Advertentie
460749

Slapende reuzen

103
Rank 9925 Gelezen 108 Aan het lezen 3 Wil ik lezen 135 Favoriet 5 Recensies 16
Thrillers & Spanning Artikelen 1 Lijsten 2 Spots 6 Top25's 6   Topics 0

We zijn niet alleen...
Voor de lezers van The Martian en Dark Matter

Als Rose Franklin op haar nieuwe fietsje vlak bij haar huis in Deadwood, South Dakota rijdt, valt ze plotseling in een enorm gat in de aarde. Ze komt bij op de bodem van een nagenoeg perfect vierkante kuil, waarvan de muren vol staan met ingewikkelde graveringen die licht geven en lijken te pulseren. Maar de brandweermannen die haar komen redden, staren naar een nog vreemder schouwspel: een klein, geschrokken meisje in de palm van een reusachtige metalen hand.
Zeventien jaar later is het mysterie van dit bizarre artefact nog altijd onopgelost; de oorsprong, de maker en het doel zijn onbekend. Uitkomsten van de koolstofdatering tarten elk geloof, het leger schrijft het ene na het andere topgeheime rapport maar lijkt het nergens over eens te kunnen worden, theorieën worden verzonnen en nagenoeg onmiddellijk weer verworpen. Als men geen oplossingen vindt, begint met langzaam zijn belangstelling voor dit schijnbaar onoplosbare raadsel te verliezen.

Maar sommigen kunnen niet stoppen met zoeken naar antwoorden.
Rose Franklin is inmiddels een hoogopgeleide natuurkundige die een topgeheim team leidt om het mysterie van de gigantische hand te ontrafelen. Samen met haar collega's wordt ze aangestuurd door een naamloze man wiens macht en functie net zo mysterieus zijn als de herkomst van het object. Duidelijk is dat Rose en haar onderzoekers op het punt staan de meest merkwaardige ontdekking in de geschiedenis te ontrafelen, en de betekenis ervan voor de mensheid bloot te leggen. Maar als de stukjes van de puzzel eenmaal op hun plaats liggen, zal het resultaat dan juist een middel voor eeuwige vrede of een wapen voor massavernietiging blijken te zijn?

Genre
Thrillers & Spanning , Sciencefiction & Fantasy
Science fiction
Thriller
Aantal pagina’s
272
Uitgeverij
Karakter Uitgevers BV
Laatste editie
29 mei 2017
ISBN
9789045213118 , 9789045213217
+



Boekinformatie wijzigen

Lezerswaarderingen

5 23 4 36 3 35 2 8 1 1

Artikelen over Slapende reuzen

Wat lees ik? #leeseenswatanders
08 april 2018 3 reacties
  Meer artikelen

Door lezers

Scifi & Fantasy Club / Uncovered #4
03 juni 2018 2 reacties
Thriller Café / Slapende reuzen van Sylvain Neuvel (Crime/Fantasy)
31 mei 2017 7 reacties
Scifi & Fantasy Club / Slapende Reuzen: Genre Melange geslaagd!
31 mei 2017 22 reacties
  Meer artikelen van lezers

Topics


Start een topic voor discussies met andere lezers, vragen over boeken of het delen van leuke trivia over boeken of auteurs.

Start een nieuw topic

Lees verder




Recensies

Keuze van de redactie
Anne-Claire Verham Hebban Recensent

Intelligente thriller

door: Anne-Claire Verham 2 reacties 2 likes

‘We zijn niet alleen…’, zo luidt de aankondiging op de kaft van Slapende reuzen, het debuut van de Canadese auteur Sylvain Neuvel. Daarmee is het duidelijk dat dit boek draait om de ontdekking van buitenaards leven en de impact die dat zal hebben op de mensheid. Maar dat is niet het enige...

Marjolein Slats Hebban Team

Fantasierijke documentaire

door: Marjolein Slats 2 likes ebook
Slapende reuzen gaat over de belangrijke ontdekking van verschillende onderdelen van een soort van gigantische robot. Deze onderdelen moeten heel lang geleden begraven zijn en zijn van een materiaal dat nauwelijks voorkomst op aarde. Zijn wij niet alleen in het universum? Het boek leest als een...

Meer dan een fantasieverhaaltje alleen

door: Lotte Smets 8 likes
“Daar was ik, een klein ding op de bodem van het gat, op mijn rug liggend in de palm van een reusachtige metalen hand.” – (Slapende Reuzen, p.9). Daar lag Rose Franklin, één van de hoofdpersonages van Slapende Reuzen, dan te liggen aan het einde van de proloog. Dat het om buitenaards leven...

Soms is anders gewoon goed!

door: Cisz Geverink-Strasters 2 likes
"Daar was ik, een klein ding op de bodem van het gat, op mijn rugliggend in de palm van een reusachtige metalen hand." ~ p9. Dit boek is echt anders dan alle boeken die ik ooit gelezen heb! Vanaf de eerste keer dat ik de flaptekst las wist ik dat ik dit boek MOEST lezen. Nooit gedacht echter dat...

Originele science fiction vorm

door: Ger van der Pluijm 1 like
De enige overeenkomst met "I robot" van Isaac Asimov is dat een robot een hoofdrol speelt. Hoewel spelen een wat optimistische weergave is, omdat de robot in dit boek niet direct communiceert. Dit boek heb ik opgepakt na een tip van @Emdeke, waarvoor hartelijk dank. Een zeer geslaagde tip, ik heb...

dialoogvorm. geweldig.

door: Sean69 1 like
Geweldig, die dialoogvorm. Dat was nieuw voor mij. Maar ik vind het prima lezen. Het verhaal zelf vertoont grote hiaten in tijd, helaas. Dat is wel jammer. Nu bezig in het vervolg en hoop dat t derde deel ook snel uitkomt. Ik ben geboeid.

Een intrigerend verhaal dat vragen oproept.

door: Cindy Strijkers- Brakel 1 like
Als Rose Franklin als klein meisje stiekem uit fietsen gaat op haar nieuwe fiets in Deadwood, South Dakota, valt zij in een enorm gat. De reddingswerkers vinden haar, geschrokken maar ongedeerd in het gat, op een enorme metalen hand in een perfect vierkante kuil die wordt verlicht door vreemde...

Originele manier van vertellen

door: Bianca (Bookalicious Journey) 1 like ebook
Slapende reuzen heeft mij heel positief weten te verrassen. Het onderwerp is interessant, de wereld is goed uitgedacht en alle details lijken te kloppen. Hoewel ik aan het begin wat moeite had met de manier van vertellen, kon ik dit wel steeds meer waarderen en het is in ieder geval een originele...

Blijft boeien

door: Jos Kunze 1 like
Het tempo van dit boek vind ik erg laag. Daarbij komt dat er nauwelijks verrassingen zitten in het plot. Waarom blijf je als lezer dan toch geboeid doorlezen? Dat heeft volgens mij te maken met de vorm. Het boek is nagenoeg helemaal geschreven in de dialoogvorm, met een soort ondervrager die met de...

Onrealistisch

door: Lisette 1 like ebook
** Spoileralert** De eerste helft van het boek is intrigerend. Wat is er precies gevonden en waar dient het voor? En wie is degene die de interviews afneemt? Het verhaal wordt verteld in verschillende transcripties. Dat vergroot de spanning, omdat telkens kleine stukjes informatie vanuit...

Origineel en verrassend

door: Emdeke 1 like
Dit boek gaat over de ontdekking van technologie die wel van buitenaf moet komen. Het aparte aan dit boek is, dat je het gevoel hebt en oud dossier gevonden te hebben. Je weet wel zo'n dikke map waar alle geheime papieren inzitten en waar sommige delen (bewust) ontbreken, waardoor je soms moet...

De ontdekking van buitenaards leven is nabij

door: Marcia 1 like

Slapende reuzen is een ijzersterk verhaal dat je van begin tot eind in haar greep houdt. Centraal staat het mysterie rondom een bizar artefact: een reusachtige metalen hand die op aarde is gevonden. Samen met Rose Franklin wil je ontdekken waar de hand vandaan komt, wat de vreemde tekens op de...

3,5 sterren

door: Jeanine Feunekes 1 like
Het verhaal begint met "Bestand nr. 003" Vraaggesprek met dr. Rose Franklin, PhD, Senior wetenschapper, Enrico Fermi Instituut. Locatie: Universiteit van Chicago, Chicago, IL Het blijkt dat dit de vertelstijl van het verhaal is. Het gehele boek bestaat uit verschillende bestanden, zoals...

Slapende reuzen – Sylvain Neuvel

door: jos Lexmond 1 like
Uiteraard ga ik, als fervent SF liefhebber, zoveel mogelijk voor de sciencefiction boeken als die te verkrijgen zijn. Het liefst heb ik dan uiteraard ‘Volwassen SF’, maar een knappe Young Adult of een spannend jeugdboek vind ik ook niet te versmaden. Ik was dus wel heel erg blij dat deze...

Had er meer van verwacht

door: Natasja (Tazzy) J. 1 like
In Deadwood vinden ze een gigantische grote metalen hand. Deze komt zomaar te voorschijn, als een klein meisje op fiets op pad is. Zij valt in het gat, waar de hand uit tevoorschijn komt. Ze vinden niet alleen een hand, maar ook een aantal vreemde tekens. Is het een nieuwe taal? Waar komt deze hand...

Niet slaapwekkend

door: Kiki van Dijk 1 like
Een paar weken geleden kreeg ik Slapende Reuzen opgestuurd als recensie-exemplaar van Karakter, dus bedankt! Dit boek leerde ik kennen door BookTube (welk boek leer ik nou weer níét kennen door BookTube?!) en het klonk wel interessant, dus toen ik zag dat Karakter het zou vertalen was ik erg...

Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook