Voedend contact

Een Gestalt visie op relationele ontwikkeling

Non-Fictie

De filosoof Jean Paul Sartre schreef: “de hel dat zijn de anderen” waarmee hij duidde naar de vele situaties waarin te midden van beschaafde en fatsoenlijke mensen, onder ogenschijnlijk gezellige en “normale” omstandigheden een wreedheid en eenzaamheid gevoeld kan worden die niet onderdoet voor de wat wij ons voorstellen bij de hel.
Er zijn inderdaad veel moeizame contacten waarin mensen op hun honger zitten. Tussen partners, tussen familieleden, ouders en kinderen, of bijvoorbeeld collega’s. Gevoelens blijven onbeantwoord, verlangens onvervuld.
Sartre had het net zo goed andersom kunnen formuleren. “De hemel, dat zijn de anderen”.
Want het is ook juist in contacten dat mensen hun leven als zinvol en de moeite waard ervaren.
In dit boekje wordt vanuit een Gestalt visie beschreven hoe contact maken werkt en wat er in begeleiding mogelijk is om iemands vermogen tot voedend contact te herstellen.
Suzanne Haest en Michiel van den Heuvel zijn Gestalt therapeuten en opleiders bij de Nederlandse Stichting Gestalt te Amsterdam.

Uitgeverij
Brave New Books
Imprint
Brave New Books
Uitgegeven als
Paperback
Eerste editie
01-12-2015
Laatste editie
04-12-2015
ISBN
9789402140989
Aantal pagina's
138
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht