Meer dan 7,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Je ontdekt in deze prachtige roman dat ieder van ons nood heeft aan 'meester(s) van het leven'.

ABERoger 01 maart 2026
De Meester van het leven is een prachtige roman, geschreven met een bijzonder vlotte en rijke pen. Het taalgebruik is verfijnd en beeldend: een speels omgaan met de Nederlandse taal, wetenschappelijk onderbouwd en verweven met filosofische en spirituele beschouwingen. Het resultaat is een ontroerend en beklijvend geheel.
De chronologisch achteruitlopende tijdslijn is origineel en prikkelend, en maakte me telkens opnieuw nieuwsgierig naar het volgende hoofdstuk — of beter gezegd: het vorige in het leven van Renaat. Als boomer genoot ik bovendien van de vele correct beschreven nieuwsfeiten die het leven van Renaat situeren in de tijd, zoals de Tourzege van Lucien Van Impe in 1976 en de ramp in Tsjernobyl in 1986.
Iedere lezer zal in dit boek personen en karaktertrekken herkennen, met zowel de mooie als de minder fraaie kanten van de mensheid. Net als Renaat gun je iedereen in zijn leven één of meerdere ‘meesters van het leven’.
Deze roman nodigt uit om gelezen te worden. Proficiat!

Reageer op deze recensie

Gesponsord

In Toscane blijkt zwijgen soms dodelijk. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.