Lezersrecensie
Meeslepende zoektocht...
In de bange mens neemt Daan Heerma van Voss de lezer mee in de historisch zoektocht naar de bron van zijn eigen angsten. Daan omschrijft het als een ‘ meanderende weg door zijn familiegeschiedenis heen, door wetenschap en literatuur, door geschiedenis en filosofie....’.
De wijze waarop is via gesprekken met ervaringsdeskundigen en mensen dit vanuit hun vak betrokken zijn bij mensen met angststoornissen.
De schrijver stelt zich zeer kwetsbaar op, wat het boek ook zo speciaal maakt.
De zoektocht mondt uit in een aantal antwoorden. Het neemt de angst niet weg, maar geeft wellicht meer rust in het maken van keuzes die het leven aangenaam maken.
Een aanrader voor mensen die zelf te maken hebben met een angststoornis.
Zeker ook een aanrader voor de professionals die naast de wetenschap meer inzicht willen krijgen in de worsteling van deze schrijver.
Chapeau!