Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Indrukwekkend verhaal, alweer!

Gerda Brodelet 07 februari 2020
'Pontenilo' is het parallelverhaal bij 'Kind van de rivier' en alweer een voltreffer!
Bij het 1ste boek volgden we vooral het levensverhaal van Pérsomi, die samen met moeder en broers/zussen een bijwonersgezin vormt op het terrein van de familie Fourie. In het 2de boek herhaalt in grote trekken het verhaal zich, maar dan vanuit het standpunt van Klara Fourie. Ik vond dit heel origineel, omdat ook op die manier enkele vraagtekens uit het 1ste boek weggewerkt werden. Als je de 2 verhalen zou samenleggen, kom je tot een prachtig levensrelaas van beide gezinnen ten tijde van WOII. Interessant is ook dat je nu veel meer inzicht krijgt in de familiebanden. Ik zou ook aanraden om de boeken toch wel vrij kort na elkaar te lezen.
Bij de 1ste hoofdstukken moet je wat doorbijten, vooral ook omdat plots Italië en de oorlogsomstandigheden daar een belangrijke plaats krijgen. We ontmoeten ook een hele reeks nieuwe personages. Uiteindelijk keren we toch terug naar Zuid-Afrika en het gezin Fourie. Stilaan worden de 2 verhaallijnen mooi in elkaar verweven.
De laatste hoofdstukken zijn heel ontroerend, zeker het aandeel van Christine. De liefde speelt een grote rol, maar op zo'n subtiele en emotionele beschreven. De auteur leert ons ook veel bij over het oorlogsgebeuren in Italië en Zuid-Afrika
Ik kan de boeken van Irma Joubert alleen maar aanbevelen. Het laatste deel in deze trilogie is 'Kronkelpad'.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Gerda Brodelet

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Elena moet haar vermiste opa terugvinden in een magische en mysterieuze wereld vol met mythische wezens. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.