Meer dan 6,7 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Voor iedereen met connectie met de Oost

jolandeverhulst 11 september 2025
Door de podcast Liefste Lies was ik gegrepen door het verhaal van een dame die met verschillende mensen correspondeerde in en na de WO II. In een koffer in Sittard zijn honderden liefdesbrieven van verschillende schrijvers (waaronder Toon Hermans) aan Lies gevonden. Meer dan 100 zijn afkomstig van de vader van de auteur Hella Sloksoede. Zij heeft ze chronologisch overgenomen en omlijst met herinneringen aan haar eigen vader. Dit boek geeft een intens inzicht in de leefwereld en het gedachtegoed van de jongens die na WO II in Indiƫ moesten vechten. Echt een 'must read' voor iedereen met een opa, oom of broer die daar namens Nederland moest zijn. Juist omdat er na terugkomst zo weinig over verteld en gesproken is. Het belang van een 'lifeline' met het thuisfront, een geliefde, de bijbehorende onzekerheden en de romantiek van het wachten op en ontvangen van handgeschreven brieven is intens. Ik heb meegeleefd met de emotionele achtbaan van de vader van Hella, en dus met vele oud Indiƫgangers, waaronder mijn beide ooms.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van jolandeverhulst

Gesponsord

Een verborgen verleden, drie generaties vrouwen en een Siciliaans decor vol geheimen: Als bittere sinaasappels is dé Italiaanse succesroman die je niet loslaat.