Lezersrecensie

Spannende Pageturner!


LeesLies LeesLies
28 apr 2026

Deel flaptekst:
(…)
NULPUNT is een duistere, wrang-komische literaire thriller over schuld, liefde en de illusie dat fouten herstelbaar zijn.

Ellington Bell heeft altijd geprobeerd om juist te handelen. Maar wanneer de wereld om hem heen geleidelijk instort, ontdekt hij dat zelfs gerechtvaardigde keuzes verkeerd kunnen uitpakken.

Door een reeks noodlottige gebeurtenissen raakt hij verstrikt in de meedogenloze wereld van de New Yorkse maffia en wordt hij gedwongen een aantal hartverscheurende keuzes te maken. Maar al snel ontdekt hij dat geen enkele daad zonder gevolgen blijft.
(…)
Recensie:

Het verhaal speelt zich af in het decor van New York waar de jonge scheikunde student Ellington samenwoont met zijn opa Duncan.
Het idyllische beeld waarmee het verhaal aanvangt wordt door de schrijver geleidelijk aan getransformeerd naar een wereld van keiharde misdaad.

De zintuiglijke en gedetailleerde beschrijving van de gebeurtenissen maakt dat de lezer van meet af in het verhaal als toeschouwer wordt opgenomen. Door de korte hoofdstukken en het hoge tempo waarin de gebeurtenissen elkaar opvolgen weet de schrijver dit verhaal tot een ware pageturner te maken waarin tijd, loyaliteit en de onomkeerbaarheid van handelingen belangrijke thema’s vormen.

Met Nulpunt heeft schrijver Day Lernout een geslaagd debuut afgeleverd. Liefhebbers van misdaadverhalen met een vleugje sci-fi zullen smullen van dit originele narratief dat op een krachtige filmische wijze door de auteur is weergegeven.

Reacties

Meer recensies van LeesLies

Boeken van dezelfde auteur