Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

prachtig boek over een nog steeds actueel onderwerp

lmk1906 28 april 2025
De juf van Brent had hem dit boek getipt op school. Daar werden wij wel nieuwsgierig van dus leenden we het bij de bibliotheek. En ja wij snappen zeker waarom de juf dit boek tipte aan Brent (nav Misjka die ze klassikaal gaan lezen). Het is een boek uit 2019 maar nog steeds actueel.

Op een dag komt Ahmet in de klas bij de 9 (bijna 10) jarige hoofdpersoon van dit verhaal. Het verhaal wordt vanuit dit perspectief verteld. Ik dacht lang dat het een jongen was totdat halverwege het boek duidelijk werd dat de hoofdpersoon een meisje is.

Het is een indrukwekkend verhaal over vluchten en alles moeten achterlaten. Maar dan wel geschreven op een manier die ook voor jongere kinderen (vanaf zo'n 8-9 jaar) zeker te begrijpen is. En nergens te spannend of eng wordt. De ik-figuur wil graag vrienden worden met Ahmet. Ze bedenkt 11 vragen die ze graag wil weten over de nieuwe jongen. Ahmet vertelt steeds meer over zijn afkomst en wat hij allemaal heeft meegemaakt. Hij is gevlucht en zijn zusje is omgekomen op zee. Zijn ouders heeft hij al even niet gezien. Die zijn nog op een andere plek in Europa maar hij weet niet waar. Er wordt door een aantal klasgenoten van Ahmet een plan gemaakt om de familie te herenigen. Dit is een avontuurlijk en ook wel grappig en ontroerend verhaal. Het maakt het hele verhaal rondom vluchtelingen wat toegankelijker voor de doelgroep. Zal het lukken om Ahmet te herenigen met zijn vader en moeder?

Door dit boek kom je meer te weten over vluchtelingkinderen. Een belangrijk boek om in de klas te bespreken. Een boek waardoor hopelijk meer begrip komt voor mensen die alles moeten achterlaten en hun land moeten ontvluchten. Een boek dat zeker een aanrader is om voor te lezen vanaf groep 5. Een boek dat ook geschikt is als zelfleesboek maar ik zou als leerkracht het dan wel zelf gelezen willen hebben om zo eventuele vragen van kinderen te kunnen beantwoorden. Het boek biedt mooie uitgangspunten om in de klas met elkaar in gesprek te gaan over thema's als oorlog en vluchtelingen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van lmk1906