Lezersrecensie

Spannend, interessant, meeslepend, pijnlijk, schokkend, boeiend en mysterieus!


Marloes Marloes
30 mrt 2021

Rachel Krall is bekend geworden door haar truecrimepodcast Schuldig of Niet Schuldig. Sinds ze in het laatste seizoen een schijnbaar onoplosbare cold case ontrafelde, krijgt ze elke week duizenden berichten. Veelal ook wanhopige verzoeken om te helpen bij het oplossen van oude zaken waar geen aandacht meer voor is. Voor het nieuwe seizoen van de podcast reist Rachel af naar het kleine stadje Neapolis, waar een spraakmakende rechtszaak gaat beginnen.

De plaatselijke ‘golden boy’, Scott Blair, wordt ervan verdacht een 16-jarig meisje te hebben verkracht. Deze zaak heeft al veel losgemaakt in Neapolis, er zijn verschillende kampen gevormd en de spanning is om te snijden. Hij is een veelbelovend zwemtalent wiens carrière kapot is gemaakt door deze beschuldiging, waarop haar ook wel wordt verweten dat zij zo wraak wil nemen omdat hij haar aan de kant gezet zou hebben. Het is zijn woord tegen dat van haar.

En hoe hard Rachel ook altijd probeert in de anonimiteit te blijven, ineens ontvangt ze een anonieme brief van een vrouw die haar smeekt om de zaak van haar zus, die 25 jaar geleden verdween, te onderzoeken. De zaak is afgedaan als een ongeluk, maar zij denkt dat er meer achter zit. Terwijl Rachel de verkrachtingszaak volgt, duikt zij ook in dit mysterie en ontdekt huiveringwekkende verbanden tussen deze twee zaken. Zal zij weer een doorbraak kunnen forceren?

Door de afwisseling van de podcastafleveringen, de behandeling van de zaak in de rechtszaal, Rachels eigen onderzoek ter plaatse en de onopgeloste zaak van 25 jaar geleden, waarover je vanuit het perspectief de brievenschrijfster leest, krijg je een volledig beeld van alle gebeurtenissen, is het net alsof je erbij bent en word je aan het denken gezet. Goldin behandelt de verkrachtingszaak, een precair onderwerp, respectvol en zorgvuldig, het boek houdt je aandacht stevig vast en het verhaal is sterk. De personages zijn goed uitgewerkt, het boek is vlot geschreven waardoor het leest als een trein en de onthullingen zijn verrassend. Het is spannend, interessant, meeslepend, pijnlijk, schokkend, boeiend en mysterieus, ik ben echt onder de indruk van deze thriller!

Reacties

Meer recensies van Marloes

Boeken van dezelfde auteur