Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

De verborgen kerstbibliotheek

missp_her_books_read 09 november 2025
Het leven van Mirren Sutherland is door de vondst van een oud boek vorige kerstperiode wat veranderd. De relatie met Theo kwam helaas enkel van haar kant, het boek heeft een ereplaats in een museum gekregen, haar werk blijft even saai en de inkomsten zijn maar pover.
Als Jamie McPherson haar aanspreekt om voor hem een bepaald boek te vinden, is ze eerst niet geïnteresseerd. Maar wat zit ze hier thuis alleen te doen met kerst…
Ze gaat op het voorstel in, het is of Theo het geroken heeft want hij duikt ook ineens op in de trein richting Schotland.
Bij aankomst treft ze een vervallen kasteel, vol met boeken, verdoken kamers & gangen en familie geheimen.
Zal ze het boek kunnen vinden en is ze wel echt over Theo heen?
De verborgen kerstbibliotheek is een vervolg op het eerdere kerstverhaal “expeditie kerstboek”, dus best deze vooraf lezen om de historiek tussen Mirren & Theo te kunnen volgen.
Een verhaal vol tradities, geheimen, boekenpassie en kerst dat laatste op een aparte manier. Verwacht geen klassiek kerstverhaal en sfeer, want je krijgt juist het tegenovergestelde, maar de gedachte van warm samenzijn en gezelligheid op hun manier maakt dat zeker goed.
Jenny Colgan weet weer op haar manier een feelgood neer te zetten die tradities en de Engelse/Schotse sfeer weergeeft.
De personages zijn elk op zich uniek en sommige ook erg vertrouwd.
De wat klassiekere schrijfstijl die perfect paste bij verhaallijn, leest fijn weg en geeft spanning en drama op de juiste momenten. Een verhaal dat je actief mee laat ontdekken, de grille natuur zijn werk laat doen, die licht voorspelbaar is rond zijn afloop.

4 sterren

@missp_her_books_read

Reageer op deze recensie

Meer recensies van missp_her_books_read

Gesponsord

Dé grote hit uit Frankrijk en de start van een serie met een duale tijdlijn. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.