Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Klassiek meesterwerk

Oskar Klooster 16 november 2025
Dit verhaal blijft een fantastische novelle. Het is eind jaren veertig geschreven, maar tachtig jaar later vind ik het nog steeds actueel. De boodschap, ooit een aanklacht tegen het Stalinisme, kan nu ook toegepast worden om te verklaren dat een nieuw bewind uiteindelijk kan vervallen tot dezelfde fouten als het vorige.
Het taalgebruik is heel mooi, ik heb veel nieuwe Engelse woorden geleerd. Dit taalgebruik is mede mogelijk vanwege het gebruik van een vertellerperspectief. Interessant is wel dat het geen alwetende verteller is. De auteur laat de verteller alleen die dingen vertellen die de lagere dieren weten en meemaken. Tegenwoordig zou een 3e persoon gebuikt worden. Toch weet de auteur met het vertellerperspectief een mooie spanningsboog op te bouwen.
Briljant!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Oskar Klooster

Gesponsord

Madison is de perfecte vrouw, met het perfecte gezin en het perfecte leven waar iedereen van droomt. Alleen is het één grote leugen... Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.