Meer dan 7,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Absoluut meesterwerk!

PerPrins 23 februari 2026
Vorig jaar pakte ik dit boek voor het eerst op als onderdeel van de 52 book club challenge. Het thema was 'woordspeling' en ik ben blij dat ik dit boek heb uitgekozen van de lijst. De hoofdpersoon heet Ryland Grace en de ruimtemissie heet de Hail Mary, wat natuurlijk een knipoog is naar het bekende 'Hail Mary, full of grace' gebed. Vanaf bladzijde één was ik hooked en heb ik het aan één stuk door gelezen.

Ik was al een fan van The Martian (zowel het boek als de film), dus mijn verwachtingen voor een nieuw boek van Andy Weir waren erg hoog. Hij heeft het wat mij betreft weer helemaal waargemaakt met dit bizarre ruimteavontuur. De manier waarop droge wetenschap, hilarische humor en bloedstollende spanning samenkomen is ronduit fantastisch. Om het in de perfecte bewoordingen van het boek zelf te zeggen: AMAZE AMAZE AMAZE!

Omdat de langverwachte verfilming er in maart eindelijk aankomt, ben ik Project Hail Mary nu voor de tweede keer gaan lezen. Het is als voorbereiding op de film echt heerlijk en het verhaal blijft zelfs bij een tweede leesbeurt erg vermakelijk. Ik kijk enorm uit naar de film en hoop dat ze de unieke sfeer van het boek goed weten te vangen op het witte doek, maar ik geloof dat het met de cinematograaf van Dune goed moet komen.

Het is nu het perfecte moment om het te (her)lezen voordat de film in maart in de bioscoop verschijnt!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van PerPrins

Gesponsord

In Toscane blijkt zwijgen soms dodelijk. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.