Lezersrecensie
misverstand 2
We keren in dit tweede deel terug naar de Achterhoek, de plek waar Amelia is opgegroeid en door omstandigheden is blijven wonen. Maar in dit deel laat Amelia zich de wetten niet meer voorschrijven. Zij gaat leven, ze heeft lang genoeg op pauze gestaan en dat wil ze niet meer. Ze vindt een baan bij de bibliotheek en verhuist naar Amsterdam. Daar komt ze al vrij snel in contact met haar wel erg knappe buurman.
Amelia is in dit deel gegroeid. Ze laat zich de wetten niet meer voorschotelen door haar ouders. Ze wilt doen wat goed voelt voor haar! Dit wordt haar niet in dank afgenomen, maar gelukkig heeft ze meer mensen achter zich die haar toch ook bij deze keuze steunen. Laten we vooral haar volwassen zoon Jared niet vergeten, hij wil dat zijn moeder gelukkig is met haar leven. Het maakt hem niet uit wat de invulling daarvan is. De band tussen moeder en zoon is goed, en dat voelt voor de lezer erg prettig.
De knappe buurman weet wel indruk op Amelia te maken. Maar ze houdt de boot toch nog een tijdje af. Want wie wil nou een vrouw die een tienerzoon heeft. Een vrouw met zoveel bagage. Echter weet Tristan hier doorheen te prikken. Hij ziet hoe Amelia helemaal zichzelf is als ze danst. Hij ziet aan haar wanneer ze haar masker afzet. Hij weet eindelijk tot haar door te dringen.
Na een tragische gebeurtenis lijken Amelia en haar moeder ook weer dichter bij elkaar te komen al denk ik dat we daar achter gaan komen in het volgende deel van deze serie. Een heerlijk tweede deel die ons al kleine sneak previews geeft voor het volgende.