Lezersrecensie
Prachtig verhaal over onvoorwaardelijke liefde
Hoewel het vandaag de dag nog steeds merkbaar is was de wereld in 1800 doordrongen van klasse verschil. De mooie Aurelia groeit op met alles wat haar hart zich kan begeren, maar niets is wat het lijkt. In een rol geboren worden brengt ook een last met zich mee. Tegelijkertijd bloeit er een ware zusjes liefde op tussen haar en de vondeling Amy. Een meisje die in een heel andere rol geboren is en de schaduwzijde met zich mee voelt groeien.
Wanneer blijkt dat Aurelia niet lang meer te leven heeft bedenkt ze een manier, via brieven, om haar lieve ‘zusje’ een leven te bieden die niet wordt bepaald door de rol, maar door eigen keuzes.
Het boek is lastig weg te leggen. Je leeft mee in het brievenspoor waarin des te meer duidelijk wordt hoeveel de meisjes (vrouwen) van elkaar houden. Een hechte vriendschap overwint zelfs het afscheid.