Lezersrecensie

RESEARCH met hoofdletters


Madame d’Histoire Madame d’Histoire
30 mrt 2021

Als je het boek in handen hebt, vallen je meteen de bijzondere hoofdletters op waarin de titel in z’n geheel geschreven is. Vermoedelijk verwijzend naar de krantenartikelen waarin de dood van Harriet in 1843 tot 1846 beschreven is.

Het tegen Londen aanliggende Bromley wordt in de greep gehouden door de vondst van de dode Harriet. Wie wilde haar uit de weg ruimen en waarom? We krijgen een bijzonder kijkje in de dorpsroddels, vingerwijzingen en de rechtspraak waarin een belangrijke rol voor de lijkschouwer is weggelegd. Is het George Sweeting of Thomas Churcher die haar vonden? Of moeten we denken aan eerwaarde George Verrall of haar vroegere liefde Richard Field? En wat heeft onderwijzeres en collega Francis Williams er mee te maken?

Het is een bijzondere manier van schrijven welke Elizabeth Haynes gebruikt in dit boek. Er zijn meerdere ik-personen; iets dat ook echt iets toevoegt aan het verhaal en al snel went. Een schrijfwijze waardoor je vriend en vijand nog beter leert kennen.

Als je het boek opent en het verhaal begint, zit je meteen in het verhaal. Achteraf zou je de proloog eigenlijk nog eens moeten lezen. Dan herken je de dader pas goed. Dit met veel zorg geschreven boek bevat voorin een plattegrond van het dorp Bromley ten tijde van 1843 en heeft een boeiend nawoord.. Sommige delen zijn nu nog te vinden, zoals het gebouw waar de ondervragingen plaatsvonden.

Reacties

Meer recensies van Madame d’Histoire

Boeken van dezelfde auteur