Celesta Leest! maandoverzicht | September 2020

Een Indian Summer met vele leesuurtjes in de late septemberzon (wat een cadeautje!!), een uitdading waarbij een haaknaald is betrokken en terwijl het Covid-19 geweld weer oplaait, we ons begeven temidden van oplopende besmettingscijfers en discussies over mondkapjes, vlieg ik - geheel Corona proof - met stewardess Hannah de wereld rond. Kortom: het was me het maandje wel!
Die Indian Summer was heerlijk, over Corona wordt al genoeg gezegd en stewardess Hannah is met zo'n beetje iedereen hier al bevriend, maar die haaknaald hè ... ik hóór jullie denken, waar gaat dit over, dit is toch een boekenblog? Voor wie het gemist heeft, er is een heuse CAL/Leesclub aan de gang en voor wie benieuwd is wat dat toch allemaal inhoudt: meer informatie lees je hier. Samen met Helma, Diana, Sanne en een aantal andere Hebbanista's zijn we massaal aan het haken en lezen geslagen. Niet tegelijkertijd wat ondergetekende betreft, want als niet zo ervaren haakster heb ik die grijze hersencellen van mij allemaal nodig bij mijn haakwerk (tellen, instructiefilmje terugspoelen, weer tellen) maar we hebben plezier, er is zelfs als iets ontstaan wat op een begin van een deken begint te lijken en we amuseren ons er in ieder geval tot ergens in december mee (tot dan duurt de CAL). Welke december? Die van 2021 denk ik, haha ;-).
Gelukkig had ik ook nog wat tijd om te lezen, daar komen jullie hier natuurlijk voor, dus vooruit, ik leg mijn haaknaald aan de kant en vertel jullie: hoe zag september er uit voor mij?
46. Ik wil met je mee, Jill Mansell
Ik start de maand direct goed met een luisterboek van Mansell. Ik tik hier direct een #LUEK mee af want er liggen er -tig van haar die ik allemaal nog wil lezen, maar waar ik nooit toe lijk te komen (moet je vooral ook nog gaan haken!). Wat bizar is, want ze is nog altijd één van mijn favoriete Feelgood schrijfsters en stelt me nooit teleur. Zo ook niet in dit boek waar ik me voor even waan in het fictieve dorpje Goosebrook met zijn leuke en minder leuke dorpsbewoners, liefde en romantiek, humor en vooral de ware gezelligheid van een hechte dorpsmeenschap. Heerlijk boek!
- Feelgood
- 4 sterren
- #LUEK maand
47. De Stroopwafelshop, Astrid Harrewijn
Nog niet eerder las ik een boek van Astrid Harrewijn en nu ik dat wel gedaan heb vind ik dat a) een schande en b) had ik dat veel eerder moeten doen. Want wat een heerlijk verhaal! Vanuit het Engelse Goosebrook vlieg ik door naar New York en in 'the City that never sleeps' geniet ik van Suze en haar Stroopwafelshop. Samen met wat humor, natuurlijk romantiek, maar ook wat zwaardere onderwerpen vormt dit een mooi geheel. Het einde gaat opeens wel wat snel en is een beetje ongeloofwaardig, maar het doet geen afbreuk aan het boek voor mij. Een heerlijk tussendoortje met een dikke 3 sterren.
- Feelgood
- 3 sterren
- HRC 1.3 Lees een boek wat zich afspeelt in een bekende stad (met als decor New York)
48. De Dame van het Voorhout, Marja Visscher
Ik had hier veel van verwacht, helaas kwamen deze verwachtingen niet uit. Het verhaal sprak me aan en ik kan een goede historische roman enorm waarderen, maar dit boek pakte me helaas totaal niet. Ik startte hem al luisterend, maar dat was geen goed idee. De voorleesstem heeft er een handje van elke zin in 6e op te delen waardoor deze totaal niet lekker lopen en het heel vermoeiend werd om te luisteren. Dan maar verder op de e-reader, maar helaas, het werd niet veel beter. Ik vind het verhaal langdradig, erg op de vlakte en sommige dingen vind ik gewoon ‘raar’ zoals pop Lijs. Omdat er een Buddy aan zat te komen die mij veel leuker leek ben ik gestopt met lezen, wellicht moet ik dit boek op een ander moment opnieuw een kans geven. Is het een kwestie van even doorzetten? Het verhaal blijft namelijk wel enorm aan me trekken.
- Historische roman
- 2 sterren
49. Dromen van Italië, Nicky Pellegrino
Ik waande me, onder de heerlijk warme najaarszon, even in Italië en wel in het fictieve plaatsje Montenello. Samen met EllyK las ik dit boek als Buddyread. Elly maakte voor het eerst kennis met deze schrijfster, voor mij was dat het derde boek wat ik van haar las en nadat ik dit heb uitgelezen kan ik concluderen dat zij beslist tot één van mijn favoriete schrijfsters behoort. Haar beschrijving van de omgeving, de sympathieke personages en het heerlijke eten ... het was echt alsof ik náást ze aan tafel zat!
Wat Elly en ik van haar boek vonden lees je in de recensie van Elly en mijn verslag wat ik schreef voor mijn Spot.
- Feelgood
- 5 sterren
- #LUEK
- Buddyread
50. Eens ging de zee hier te keer, Eva Vriend
Een mooie voor het thema binnen de maandchallenge: lees een boek met één van de elementen in de titel: water = zee. Ik reken hem goed, beetje creatief boekhouden deze maand ;-). En ook al is dit geen typisch ‘Celesta boek’, toch vond ik het erg leuk en vooral ook interessant om naar te luisteren. Het boek vertelt het verhaal van diverse visserfamilies. Tradities, botters en kotters, het komt allemaal voorbij. Je leeft mee met meerdere generaties van een familie die allemaal nauw betrokken zijn bij de visserij. Het verdwijnen van de Zuiderzee, de visquota en het verlies van familie op zee: het zijn allemaal drama’s die deze mensen al decennia lang raken. Ik was al een visliefhebber, ik kijk nu met nog meer bewondering naar een vers gevangen visje op mijn bord en heb bewondering voor de passie die de vissers van vader op zoon voor dit bijzonder vak overbrengen.
- Mens en Maatschappij
- 4 sterren
- HRC 9.1 Lees een boek met een van de elementen in de titel (oké, soort van, ahum)
51. Wie adverteert een moord, Agatha Christie
Ik werd door Greet geattendeerd op de Agatha Christie Challenge, nadat ik in het café vertelde dat ik nog nooit iets van haar had gelezen. En ja, 1+1=2, dus het leek me leuk om er eens werk van te maken en kennis te maken met Christie's werk. Op aanraden van Barisca (want, ze was enthousiast) ging ik voor een Miss Marple en wel Wie adverteert een moord. Een klassieke 'who done it' en ik vind het vooral net een potje Cluedo. Wie heeft het gedaan, waar, met welk wapen. Miss Marple is een krasse intelligente dame en de droge humor vond ik zeer aangenaam lezen. Het was een leuk uitstapje, ik maakte kennis met deze schrijfster, het smaakte naar meer en ik belandde zo maar ineens eens in de Thrillerclub. Ik ga meer lezen van haar en voor wie nieuwsgierig is: we haalden met z'n allen de Challenge, lees er hier meer over terug.
- Detective
- 3 sterren
- Agatha Christie Challenge
52. Liefde inde lucht #1 - Stewardess Hannah naar Parijs, Petra Kruijt
(en daarna ook deel #2 tot en met deel #9)
Spuit elf hier. Die nu eindelijk - nadat jullie het allemaal allang ontdekt hadden natuurlijk - eindelijk inzag dat stewardess Hannah écht leuk is! Het was zo'n typisch geval 'klinkt leuk, moet ik echt eens aan beginnen maar het komt er nooit van' en toen het eerste deel als luisterboek voorbij kwam besloot ik vrij impulsief er eens één te luisteren. Nou, dat heb ik geweten, want na deel #1 volgde ook 2,3,4,5,6 en nou ... ik ben inmiddels bij deel 10, na Curacao moest ik wel staken want mijn luisterplankje kan niet meer dan tien boeken tegelijk aan. Dus nu moet ik wachten hoe het af loopt met Hannah haar romance tot er weer een luisterboek van mijn plankje verdwijnt en ik plek heb voor het nieuwe deel.
- Feelgood
- 3 sterren
- HRC 1.1 Lees een boek dat zich afspeelt in een bekende stad
- HRC 9.4 Lees een boek met een van de elementen in de titel
Mijn Challenge is volbracht!
Stewardess Hannan bracht me niet alleen naar Parijs, Rome, Ibiza, Reykjavik, Barcelona, Amsterdam, New York, Praag en Curacao: ze bracht me ook bij het eind van mijn Leeschallenge, want met het eerste deel uit de serie heb ik mijn challenge voor dit jaar gehaald: 52 boeken! Dat staat voor: elke week één. Wat natuurlijk niet zo is gelopen, maar wel leuk klonk. Ik ben benieuwd hoever ik er overheen ga. Ik voel me wel een beetje ongemakkelijk bij het optellen van al haar korte verhalen, maar ja, ze staan allemaal los op Hebban, dus het tikt aardig aan zo.
Oktober beloofd veel leuks. Zo heb ik weer een Buddyread gepland staan, deze keer weer met Francisca, we gaan samen een boek van Carol Drinkwater lezen en natuurlijk is er de Nora Roberts meeleesmaand. Een eerste kennismaking voor mij met deze schrijfster, zal het naar meer smaken? Ik ben erg benieuwd en ook al ben ik een echte liefhebber van (een niet al te hete) zomer, de herfst heeft ook wel wat, lekker met een boek en een kopje thee op de bank. Onder een nieuw dekentje, maar die moet ik dan eerst nog 'even' haken ;-)
Geniet van de komende (lees)maand, blijf gezond en tot volgende maand!