Reizen in het spoor van schrijvers
Ik heb er een reisje naar Nova Scotia, Canada en New England, VS opzitten en daar blijken nogal wat schrijvers te zitten.
Zo heb ik een bezoek gebracht aan het groene huis, waar het verhaal Anne of Green Gables van Lucy Maud Montgomery zich afspeelt. Dit boek is vertaald als Anne van het groene huis. Het verhaal doet een beetje denken aan Annie. Het gaat over een weeskind met rood haar dat geadopteerd wordt, maar er is een klein misverstand. In een latere blog volgt meer hierover, ik moet het boek namelijk nog lezen, ben er tijdens mijn reis wel aan begonnen, maar ben er nog niet door.
In het noorden van New England zijn we niet langs het huis van Stephen King gereden, dat vond ik wel jammer. Hij heeft namelijk een mooi hek, typisch iets voor King, het lijkt op een spinnenweb met daarin enkele vleermuizen.
Verschillende verhalen van John Irving spelen zich ook in deze streek af.
Boston is dan weer de geboorteplaats van Edgar Allen Poe en van Dennis Lehane.
Bij Martha's Vineyard heb je te maken met Jaws.
Mark Twain en Herman Melville komen beide ook uit New England.
Donna Tartt studeerde aan Vermont en Jack Kerouac is in Massachusetts geboren.
New England en omstreken lijkt wel een kweekvijver voor schrijvers.