Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Blogpost: Rosemarijn Milo

Van biografie naar autobiografie

In al mijn boeken heb ik een flinke portie autobiografie verwerkt, maar dan wel verstopt. In Een vervlogen droom heb ik mijn grootmoeder, die ruim een eeuw geleden al is overleden, heel wat trekjes van mezelf en ervaringen uit mijn eigen leven meegegeven. Ze was, zoals ik het heb genoemd, misschien niet een feministe avant la lettre, ze kende die term waarschijnlijk niet, maar wel een vroege feministe. Een bewonderaarster van Aletta Jacobs.
In het boek over mijn moeder, Eén jaar uit het leven van P.M.C.J.S., heb ik in de zogenoemde ‘inlegvellen’ verteld hoe ik een aantal episodes uit het leven van mijn moeder zelf heb beleefd.
In Voordat alles beter werd ben ik nog een stapje verder gegaan. De daarin voorkomende advocate ben ik voornamelijk zelf, en de dossiers waarover ik daarin spreek, heb ik zelf behandeld.
Ook in Hopeloos verliefd op Frankrijk! heb ik het een en ander over mezelf en mijn emigratie naar Frankrijk verteld, naast heel wat verhalen over allerlei onderwerpen uit het Franse culturele en politieke leven.
In Rollenspel, ten slotte, ben ik zonder omwegen zelf aan het woord geweest, vaak door middel van brieven aan anderen. Lees het er maar op na.

Reacties op: Van biografie naar autobiografie

Rollenspel - Rosemarijn Milo Jouw boekenplank Jouw waardering
Jouw recensie   Schrijf een recensie
? Onze partners