Afgezien van de feiten

Non-Fictie

Wat is het kwaad en hoe moeten we het tegengaan? Wat beweegt mensen tot moreel handelen? Waarom is er een grote kloof tussen hoe de wereld zou moeten zijn en hoe ze werkelijk is? In haar werk herneemt Susan Neiman deze belangrijke vragen. Het zijn oude vragen, die we moeten blijven stellen in een wereld waarin een religieus gefundeerde ethiek steeds wankeler wordt.

In Afgezien van de feiten, dat bestaat uit drie essays, laat Susan Neiman aan de hand van Kant, Eichmann en Job zien hoe we opnieuw kunnen nadenken over ideologie en zingeving. Positieve ideeën en idealen zijn volgens Neiman cruciaal in het bestrijden van het kwaad. Afgezien van de feiten vormt een uitstekende introductie op het denken van deze belangrijke filosofe.

Susan Neiman (1955) is een Amerikaanse filosofe. Ze is directeur van het Einstein Forum in Potsdam. In 2014 ontving ze in Den Haag de prestigieuze Spinozalens.

Uitgeverij
Koninklijke Boom Uitgevers
Imprint
Uitgeverij Boom
Uitgegeven als
Paperback
Eerste editie
03-11-2014
Laatste editie
20-11-2014
Vertaald door
Huub Stegeman
ISBN
9789089533371
Aantal pagina's
96
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht