De worstelaar van Wanneperveen

Kind & Jeugd Thrillers & Spanning

De opdracht was: zoek uit wie boten steelt die bok worden genoemd. Het resultaat van dagen lanterfanten gevolgd door serieus zoeken leidt er toe dat Jan, Bob en Arie worden opgesloten in een schuur in Wanneperveen.
Ze ontsnappen handig en ontdekken dat het huis dat vlak bij de schuur staat, wordt verbouwd. De eigenaar heeft dringend geld nodig en is niet te beroerd om daarvoor boten te stelen waar een motor achter hangt die op de zwarte markt honderden euro's kan opbrengen.
De jongens volgen een spoor dat opnieuw naar Blokzijl leidt, naar Wetering en naar Sint Jansklooster. Daar wordt Jan door een man die de worstelaar van Wanneperveen wordt genoemd letterlijk bij zijn lurven gepakt en tijdelijk opgesloten in een metalen hok dat zweethut wordt genoemd.
De hut is eigendom van een vrouw die de boten laat stelen van een man met wie ze een vete heeft. Het gaat haar meer om jachten dan om bokken en het duurt niet lang of de jongens verleggen hun aandacht naar boten die tonnen waard zijn.
Hun optreden leidt tot een miniveldslag bij een gehucht dat Moespot heet en tot een serie sluippartijen en botsingen bij het Steenwijkerdiep waarbij schoten vallen.
Als een kleine man doorslaat, begrijpen de jongens dat ze naar Kampen zullen moeten.

Uitgeverij
ClusterEffect - LuisterEffect
Imprint
Davey Jones Publishing
Uitgegeven als
Paperback • Ebook
Eerste editie
01-01-2024
Laatste editie
17-11-2025
ISBN
9789083132594 • 9789464939491
Aantal pagina's
149
Serie
Bob Evers
Seriedeel
75
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht