Het Adrianus-dossier

Literatuur & Romans Thrillers & Spanning

Tijdens zijn korte pontificaat (1522-1523) maakte paus Adrianus VI, de enige paus uit de Lage Landen, veel vijanden. Sommige kardinalen zagen zijn beleid van ‘een arme Kerk’ niet zitten. Toen Adrianus in de zomer van 1523 zwaar ziek werd, besloot zijn persoonlijke secretaris, Dirk van Heeze, een dossier over hem samen te stellen. Adrianus was niet enthousiast over dat plan en Van Heeze voelde zich niet gewaardeerd. Tussen beide vrienden groeiden spanningen.

Na de dood van Adrianus raakte bekend dat Dirk van Heeze in zijn teksten de wandaden in Vaticaanse kringen aan de kaak stelde. Sommige in zijn dossier genoemde papabili wilden dat hij zijn dossier zou vernietigen. Met een list slaagde Dirk er evenwel in zijn werk in veiligheid te brengen vooraleer hij – zonder dossier – naar de Lage Landen vertrok. Ging zijn tekst verloren? Was al zijn werk voor niets geweest?

In dit boek verbindt Tulkens zijn reputatie als schrijver van historische romans met zijn vaardigheid als misdaadauteur. Dat resulteert in een spannend verhaal waarin zowel de verdiensten van Adrianus als het misdadige winstbejag van menig kardinaal aan bod komt.

Uitgeverij
20 Leafdesdichten BV Bornmeer
Imprint
Sterck & De Vreese
Uitgegeven als
Paperback
Eerste editie
15-01-2024
Laatste editie
01-03-2024
ISBN
9789464711622
Aantal pagina's
272
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht