Planten blijken intelligenter te zijn dan u denkt! Ze manipuleren, bedriegen, belonen, streven en werken samen. In dit boek zet filosoof Th.C.W. Oudemans uitgangspunten over planten en bomen op zijn kop, aan de hand van ideeën van filosofen, recente wetenschappelijke bevindingen en eigen waarneming. Verbazingwekkende inzichten voor iedereen met interesse in botanie, filosofie, wetenschap en evolutie. U ziet uzelf graag als iemand die zelf nadenkt, informatie verzamelt en beslissingen neemt. U erkent wel dat u bepaald wordt door driften en genen, maar dan toch in mindere mate dan dieren. Laat staan planten en bomen. Zij kunnen niet bewegen, niet denken, nemen geen beslissingen en werken niet samen, zoals hogere organismen. Dacht u. Th.C.W. Oudemans is gepensioneerd bijzonder hoogleraar wijsbegeerte aan de Universiteit Leiden. De afgelopen tien jaar heeft hij het arboretum Tenaxx opgezet in het Groningse Wedde. Oudemans is lid van de International Dendrological Society. Bezoek ook de website: filosofie.info Norbert Peeters is afgestudeerd in de archeologie en de wijsbegeerte, en maakte studie van Darwin en de botanie. Onderwerpen: botanie, filosofie, evolutie, Darwin, Linnaeus, Douglas, Rousseau, Leibniz, bomen, planten, tuin, landbouw, natuur
Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!
Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!
Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!
Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!
Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!
Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!
Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots.Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.
Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes.Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.
Reageren op Plantaardig
Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.