Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Rivierenland

Rivierenland is het even bijzondere als meeslepende verhaal van ons waterland. Overal in Nederland stroomt water. Eeuwenlang waren de rivieren hier de baas. Het water had vrij spel, totdat de mensen begonnen in te grijpen. Ongeveer duizend jaar geleden werden de eerste dijken aangelegd. Steden verrezen langs de oevers en op de vruchtbare klei ontwikkelden zich veeteelt en landbouw. Maar van tijd tot tijd ging het mis: ons land kent ook een lange reeks van watersnoodrampen en de bescherming tegen het water blijft urgent. Elke dag opnieuw zijn daar duizenden mensen mee bezig.
In een schitterend geïllustreerde en vormgegeven geschiedenis vertellen Sunny Jansen en Martin van Lokven een verhaal van strijd, van overwinningen en nederlagen, van angst en van een geleidelijk gegroeid begrip voor de immense betekenis van het water voor ons leven en onze welvaart. Van dijkgraaf tot binnenschipper, van baggeraar tot politicus, van ingenieur tot recreant: allemaal komen ze aan bod in Rivierenland. Het resultaat is een uniek en veelzijdig portret van een land dat volhardend en creatief leeft met zijn rivieren.
Rivierenland brengt de vele facetten van het even mooie als gevaarlijke Hollandse waterlandschap ook weergaloos in beeld. Fotograaf Martin van Lokven reisde speciaal voor dit boek gedurende alle seizoenen langs alle rivieren van Nederland.

Toon details

Schrijf een recensie

Is Rivierenland het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Gesponsord

Terwijl Emmy probeert de raadsels op te lossen die door twee verdwenen tienermeisjes zijn achtergelaten, realiseert ze zich dat ze hen nooit écht heeft gekend. Elke tiener heeft geheimen, maar wie zou ervoor willen moorden?

Twee zussen groeien op in de meedogenloos snel veranderende miljoenenstad Singapore met de hoge verwachtingen van hun moeder. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs

Reageren op Rivierenland

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.