Advertentie
Schemeruur

Schemeruur

214
Rank 1691 Gelezen 203 Aan het lezen 2 Wil ik lezen 94 Favoriet 7 Recensies 31
Thrillers & Spanning Artikelen 1 Lijsten 1 Spots 1 Top25's 3   Topics 0

Op een mistige zomerdag in het begin van de jaren zeventig verdwijnt op het Zweedse eiland Oland een zesjarig jongetje. Familie, politie en vrijwilligers zoeken dagenlang vergeefs het hele eiland af.
Twintig jaar later krijgt zijn moeder, Julia, een onverwacht telefoontje van haar vader, die na zijn pensionering nog altijd op Oland woont. Er is bij hem een pakje bezorgd met daarin een kinderschoen. Julia keert met tegenzin terug naar het eiland waar ze weer wordt geconfronteerd met het drama van de verdwijning van haar zoontje.
Pas nu hoort Julia het verhaal over een mytische zonderling op Oland, Nils Kant, die ooit het eiland onveilig maakte en schrik aanjoeg. Maar hij is gestorven en begraven, lang voordat Julia's zoontje verdween. Toch geloven sommige eilanders dat Nils Kant nog weleens gezien wordt als hij in het schemeruur over de velden dwaalt.

Genre
Thrillers & Spanning
Detective
Oorspronkelijke titel
Skumtimmen
Serie
De vier seizoenen (1)
Vertaald door
Corry van Bree
Uitgeverij
De Geus Pocket
Laatste editie
01 juni 2011
ISBN
9789044511536 , 9789044518917 , 9789044534115 , 9789044519495
+



Boekinformatie wijzigen

Lezerswaarderingen

5 42 4 133 3 32 2 6 1 1

Artikelen over Schemeruur

  Meer artikelen

Andere media

VN:

Door lezers

Thriller Café / Spanning op het eiland
15 juni 2018 21 reacties
  Meer artikelen van lezers

Topics


Start een topic voor discussies met andere lezers, vragen over boeken of het delen van leuke trivia over boeken of auteurs.

Start een nieuw topic

Recensies

Keuze van de redactie

Prima debuut

door: Anne Terwisscha 1 like
In 1972 verdwijnt een zesjarig jongetje in de mist op het Zweedse eiland Öland. Ondanks een intensieve zoektocht wordt zijn lichaam nooit gevonden. Na twintig jaar ontvangt de grootvader per post de sandaal die het jongetje destijds droeg. Reden voor hem contact op te nemen met zijn dochter Julia...
Janneke Bouwman Hebban Recensent

door: Janneke Bouwman 1 like
Schemeruur is een sober boek; zowel in schrijfstijl als in verhaal. Eigenlijk gebeurt er niet zo heel veel en toch weet Theorin mij aan het boek gekluisterd te houden. Prachtig, sfeervolle beschrijvingen van de natuur en van de mensen van het eiland Öland.
De twee verhaallijnen komen, naarmate het...
Claar van Lieshout Boekverkoper

door: Claar van Lieshout 1 like
In het boek Schemeruur vertelt de Zweedse schrijver Johan Theorin het dramatisch verhaal over de verdwenen Jens.
Hij wordt in 1972 spoorloos verloren op het eiland Oland.
20 jaar later krijgt zijn Moeder Julia bericht van haar Vader, hij heeft per post een kindersandaal ontvangen.
Was deze schoen...

Schemeruur

door: Carolien 2 likes
Als de dag overgaat in de nacht vertellen de inwoners van het Zweedse eiland Öland elkaar graag verhalen. Op deze manier worden indrukwekkende gebeurtenissen in leven gehouden en soms aangevuld met informatie van onduidelijke herkomst. Roddel en achterklap, maar dat niet alleen. De mensen op...

Een zoektocht naar de waarheid

door: Jan VDK 1 like
Schemeruur is het eerste deel van de vier seizoenen van Öland. Het verhaal brengt ons de zoektocht van een moeder naar de waarheid achter de verdwijning van haar zesjarig kind 20 jaar geleden. De zoektocht in het heden wordt afgewisseld met chronologische fragmenten uit het verleden die...

De moeite waard

door: Aad le Febre 1 like
De Zweedse schrijver Johan Theorin - geboren in 1963 in het zuidwesten van Zweden (Göteborg) - debuteerde in 2007 en heeft tot nu toe al een aantal succesvolle thrillers geschreven, waarvan een aantal afspelen op hetzelfde eiland (Öland) als Schemeruur. Zoals gebruikelijk is de regionale sfeer...

Goed boek

door: Annelies Jesse 1 like
Dit eerste deel uit de serie mag er best zijn. Na het lezen van Sint psycho besloot ik maar eens aan de serie te beginnen. Aan de ene kant is het een beetje een saai boek, aan de andere kant is het best boeiend geschreven. De personages spreken mij wel aan, maar de zaak niet zo. Toch ga ik de rest...

Eenvoud, de opperste vorm van verfijning ...

door: Robert Van der Meiren 1 like
'De vier seizoenen van Öland' is de verzamelnaam voor vier thrillers die zich afspelen op het Zweedse eiland Öland, telkens in een ander seizoen. Het eerste deel, 'Schemeruur', is het herfstluik uit deze cyclus. Het verhaal is eenvoudig, de kracht waarmee het verteld wordt indrukwekkend...

Gea

door: Gea Krikken-Elzing 1 like
Ik heb dit boek al gelezen in februarie 2012, maar omdat ik niet echt meer wist hoe hij ging heb ik hem opnieuw gelezen aangezien intussen deel 4 Grafheuvel is verschenen en ik deze graag wilde lezen met de eerdere delen nog vers in mijn geheugen ga ik de eerste drie delen herlezen. Deel 1 is mij...

Een droomdebuut

door: Gerd Boeren 1 like
Twintig jaar geleden verloor Julia haar zoontje Jens. Hij klom over de tuinmuur van het vakantiehuisje van zijn grootouders, verdwaalde in de mist en werd nooit teruggevonden. Vanaf die dag staat Julia’s leven stil. Ze is haar kind kwijt, ontloopt haar ouders die niet goed genoeg op haar zoontje...

door: Ans Arts 1 like
Schemeruur is de debuutroman van Johan Theorin, en wat voor een!
Twintig jaar geleden verdween op een mistige dag het zoontje van Julia. Er werd overal naar hem gezocht, zonder resultaat.
Nu, twintig jaar later, belt de vader van Julia dat er nieuwe aanknopingspunten zijn en samen gaan ze op...

door: gert welleweerd 1 like
Schemeruur is een zeer goed geschreven boek dat aanzet tot doorlezen. Er is veel aandacht voor de personages: De alcoholverslaafde Julia wier leven op een dood spoor zit, haar levensmoeë en scherp denkende vader en Nils een verward, gestoord persoon.
Het verhaal heeft twee verhaallijnen die...

door: Laura Roest 1 like
Het is lang geleden dat ik een boek las dat zo pakt vanaf de eerste pagina. De plot zit goed in elkaar. Langzaam ontrollen zich twee verhalen, intrigerend en spannend. De sfeer is geweldig goed beschreven. Je waant je in Zweden, in een klein verlaten dorpje, op de uitgestrekte velden. Het boek is...

door: Mary Jooren 1 like
Goed boek, mooie sombere sfeer en een einde dat je misschien niet verwacht had. Ook ik ben benieuwd naar de volgende delen in deze serie.

door: brigitte kalf 1 like
Fantastisch debuut van deze schrijver,doet me veel denken aan de boeken van Henning Mankell.
Het verhaal is sfeervol,mooie beschrijvingen van de omgeving en je wordt als het ware meegezogen in het verhaal echt prachtig.
Spannend... niet zeer spannend maar toch dat je blijft doorlezen.

zijn volgende...

door: Anna Bakker 1 like
Eenzaamheid en triestheid zijn kenmerkend voor 'Schemeruur': een sober verteld verhaal waarin de levensvreugde van de hoofdpersonages op een uiterst laag pitje staat. Julia, Gerlof en ook vermeende ontvoerder Nils Kant hebben het moeilijk. Met zichzelf en anderen, met het verleden en het heden.
...

door: Klara Driessen 1 like
Op een mistige dag verdwijnt de 6-jarige Jens op het Zweedse eiland Öland. De zoektocht die daarna gestart wordt levert niets op. Als 20 jaar later per post een schoentje van het verdwenen jongetje wordt bezorgd, keert zijn moeder terug naar het eiland om te achterhalen wat er enkele decennia...

Schemeruur - Johan Theorin

door: Mike van Barneveld 1 like
Een prachtig geschreven boek waar het voornamelijk gaat over het plotselinge verdwijnen van de 5 jaar oude Jens Davidsson en de levenslange zoektocht naar hem door zijn moeder Julia. Uiteraard heeft zij zijn verdwijning nooit kunnen accepteren en verwijt ze haar ouders, bij wie Jens op het moment...

door: Ingrid Verschelling 1 like
 

Schemeruur is het debuut van Johan Theorin.

Op een mistige dag aan het eind van de zomer verdwijnt Jens, een jongetje van vijf jaar op het Zweedse eiland Öland. Een grote zoektocht volgt, maar er is geen spoor van hem te vinden. De moeder, Julia, is radeloos en wordt erg depressief. Het is het...

door: Simon 1 like
Mijn eerste boek van Theorin. Was aan het begin enigszins terughoudend, maar al snel sprak de schrijfstijl van Theorin mij aan. Vooral de wijze waarop hij de lezer weet te binden door een goede combinatie tussen gebeurtenissen uit het verleden en heden. Een schrijver waar ik zeker meer van zal gaan...

door: Will Thijssen 1 like
Dit boek is echt zonde van je tijd. De eerste 300 bladzijden zijn supersaai. Het laatste gedeelte maakt veel goed, maar je kunt je tijd beter besteden aan een boek van een schrijver die goed een verhaal kan vertellen; behalve de moeder Julia komen de hoofdpersonen niet uit de verf, er zijn...

door: Jetske Holtrop 1 like
Het verhaal gaat over een jongetje, Jens, dat op 6 jarige leeftijd verdween. Niemand weet wat er met hem gebeurd is. Ruim 20 jaar na dato gaat de grootvader van Jens op onderzoek uit nadat hij een sandaaltje, dat van Jens was, via de post heeft ontvangen.

Ik heb dit boek met wat gemengde gevoelens...

Recensie Schemeruur

door: Annemieke Roolvink 1 like
Het begon heel goed en vlot maar halverwege vond ik het een beetje langdradig en merkte ik dat mijn aandacht verslapte. Het laatste stuk vond ik wel weer spannend maar niet zo dat ik meteen zijn volgende boek wil lezen...

Recensie Schemeruur

door: Patrick uit Delft 1 like
Theorin is een geweldige schrijver. Schemeruur en Nachtstorm zijn enorm spannende boeken. Ik kijk uit naar deel 3 in de serie van 4, Steenbloed, die morgen verschijnt.

Recensie Schemeruur

door: Marjolein 1 like
Ik had al verschillende keren op het punt gestaan iets te gaan lezen van Johan Theorin maar ik vond zijn boeken altijd zo duur bij de boekhandel. Boven de twintig euro is voor mij, als arme tiener natuurlijk, boven mijn psychologische grens. Toch was ik wel nieuwsgierig naar hem vanwege alle...

Recensie Schemeruur

door: Sonja Star-de Vries 1 like
Ik vond dit een erg goede literaire thriller. Voor de liefhebbers van Stieg Larsson en Camilla Läckberg is dit een echte aanrader. Deze auteur Johan Theorin doet voor beide niet onder. Ik ga daarom ook snel op zoek naar zijn nieuwste boek "Nachtstorm". Eigenlijk 4,5 ster waard.

Recensie Schemeruur

door: Corine Hartman 1 like
Mooie sfeerbeelden en een verhaal dat goed in elkaar is gezet. In het tweede gedeelte sneeuwt de psyche van protagonist Julia wat onder door de veelheid aan gebeurtenissen en dat is jammer. Haar karakter ontwikkelt zich zonder dat ik voldoende mag meeleven met wat er zich in haar hoofd voltrekt....

Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook