Van syndicalist tot nationaal socialist

Non-Fictie

Jaak Smets, de Jokke, groeide op in Duffel als zoon van een arbeider, een katholiek syndicaal afgevaardigde.
Als 16 jarige maakt hij de grote staking van 1936 mee. 1940, oorlog, krijgsgevangene. In Duitsland maakt hij kennis met de sociale voordelen van het nationaalsocialisme. Als syndicalist en als Vlaming neemt hij, na een oproep van Staf De Clercq, dienst bij de Waffen-SS. Na 2 maanden opleiding legt hij de eed op de führer af.

Samen met de foto’s en de kaarten geven ze een gedetailleerd beeld van het wedervaren van de soldaten van de Vlaamse Waffen-SS.
De slag van de Wochov, de Newa. Namen die met bloed in de geschiedenisboeken geschreven zijn. De Jokke licht een tipje van de sluier op hoe het werkelijk was.

Uitgeverij
Agora Uitgeverscentrum
Uitgegeven als
Paperback
Eerste editie
01-02-2009
Laatste editie
01-02-2009
ISBN
9789072547576
Aantal pagina's
240
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht