Meer dan 6,7 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Werken in Duitsland 1940-1945

Tijdens de Tweede Wereldoorlog, met name in de jaren 1942 - 1945, dwong de Duitse bezetter ruim tien miljoen Europeanen voor een karig loontje - of gratis - onder vaak erbarmelijke omstandigheden te werken in fabrieken, als vervangers voor de Duitse soldaten aan het front. Onder hen bevonden zich ruim een half miljoen Nederlanders waarvan zeker is dat achtduizend in Duitsland stierven, terwijl enkele tienduizenden niet meer teruggevonden zijn. Verreweg de meeste Nederlanders gingen gedwongen naar hun ongastvrije nieuwe werkterrein of werden in het ergste geval opgepakt tijdens een onvervalste slavenjacht.
Toon details

Schrijf een recensie

Is Werken in Duitsland 1940-1945 het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Gesponsord

Een verborgen verleden, drie generaties vrouwen en een Siciliaans decor vol geheimen: Als bittere sinaasappels is dé Italiaanse succesroman die je niet loslaat.

Reageren op Werken in Duitsland 1940-1945

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.