Dirk Husemann_Een olifant voor Karel de Grote

Een olifant voor Karel de Grote

9
Gelezen 9 Aan het lezen 1 Wil ik lezen 9 Favoriet 0 Recensies 1
Literatuur & Romans   Topics 0

Een olifant voor Karel de Grote is een meeslepend epos van de nieuwe meesterverteller Dirk Husemann. Hij heeft zich gebaseerd op een avontuurlijke trektocht die werd gemaakt in het jaar 802. Dit boek is een echt spannende en ruige historische roman, voor de liefhebbers van Ildefonso Falcones en Ken Follett.

De jood Izak en zijn slaaf reizen vanuit de Oriënt naar Aken. Ze hebben een waterklok en een schaakspel bij zich, maar ze voeren ook een witte olifant mee: het vredesgeschenk van de kalief van Bagdad voor Karel de Grote. Iedereen die ze tegenkomen is doodsbang voor het monster uit de hel. In dezelfde tijd maken twee nonnen een voetreis naar de keizer; ze willen hem spreken omdat hun klooster is verwoest. Onderweg beleven de vrouwen ongelofelijke avonturen en lijden ze heftige ontberingen. Alle wegen naar Aken kruisen elkaar in de besneeuwde Alpen – maar niet iedereen zal het doel bereiken.

‘Spannende historische roman, met een vloeiende en pakkende stijl.’ Frankfurter Neue Presse

Genre
Literatuur & Romans
Oorspronkelijke titel
Ein Elefant für Karl den Grossen
Vertaald door
Jochen Markhorst
Aantal pagina’s
416
Uitgeverij
Luitingh Sijthoff
Laatste editie
01 april 2019
ISBN
9789024572120 , 9789024572137 , 9789021024318
+

Jouw boekenplank Jouw waardering
Jouw recensie   Schrijf een recensie
? Bestel dit boek bij Libris.nl Bestel het boek vanaf € 24,99
E-book prijsvergelijker
Advertentie

Lezersrecensies (1)

Verweving van fictie en historie

door: Jan Stevens 1 like
’t Zal waarschijnlijk een combinatie zijn van een aantal factoren, ik speelde vroeger al graag riddertje, was als jonge knaap gek op de Rode ridder en vertelde als meester Jan zo graag geschiedkundige verhalen om maar aan te geven dat ik nog steeds graag historische verhalen lees en dan liefst...

Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook